KRAJ: Zvezda može i bez Kataija, istorijska pobeda u Belgiji (foto, video)

0

Crveno-beli slavili protiv Genta i napravili veliki korak ka evropskom proleću

Copyright Profimedia/Jasper Jacobs

Fudbaleri Crvene zvezde   napravili su značajan korak ka evropskom proleću.

Izabranici Dejan Stankovića savladali su Gent u četvrtom kolu Lige Evrope 2:0 i dva kola pre kraja ligaškog dela takmičenja imaju šest bodova više od Slovana i pobedu od 5:1 iz Beograda.

Sad može i remi: Bratislav Živković se za 24sedam priseća Ekerena i priča o Gentu

Crveno-beli su poveli na isteku prvog minuta golom Njegoša Petrovića, a trijumf im je obezbedio Nemanja Milunović u 58. minutu.

Stanković iskren: Prihvatio bih ovih šest bodova, ali i sutra idemo po pobedu

2044′ – KRAJ

Zvezda je slavila u Belgiji 2:0.

20.41′ – TRI MINUTA NADOKNADE VREMENA

Arbitar Glova je meč produžio za tri minuta.

20.38′ – DVOSTRUKA IZMENA STANKOVIĆA

U 87. minutu Stanković je zamenio Vukanovića i Falćinelija, Radulovićem i Boaćijem.

20.30′ – DOBRE VESTI IZ LIBERECA

U Belgiji je istekao 82. minut, Gent napada i pokušava da dođe do gola, ali defanzivci Zvezde rade odličan posao, Borajn nema većeg posla. Hofenhajm je poveo u 77. minutu na gostovanju protiv Slovana, strelac je bio Baumgartner.

20.22′ – MNOGO SREĆE ZA ZVEZDU

Najbolja prilika za domaće u 71. minutu meča. Kums se ušunjao iza leđa defanzivaca Zvezde, dobio je loptu i onda iz izgledne pozicije, usamljen, sa sedam, osam metara, šutirao pored gola. Odmah potom Stanković pravi dvostruku promenu, Bena i Petrovića zamenili su Spiridonović i Eraković.

Tanjug/AP Photo/Olivier Matthys

20.15′ – JOŠ JEDNOM BORJAN

Nije bilo prijatno u kaznenom prostoru Zvezde u 63. minutu. Posle kornera sa leve strane, lopta je pala u peterac gostiju, stigla je do Nikolića, koji je na penalu, u pokušaju da je izbije, promašio. Bukari je bio pored njega, uzeo je loptu i šutirao iz okret, ali je Borjan bio odlično postavljen.

20.09′ – GOOOL, ZVEZDA VODI 2:0 (VIDEO)

U jeku napada Genta, crveno-beli su duplirali prednost. Najpre je sjano, iz izgubljene situacije, Falćineli izborio korner, loptu je iz ugla sa leve strane ubacio Ben, a najviši u skoku na petercu domaćih bio je Nemanja Milunović, koji je glavom poslao loptu u mrežu u 58. minutu. Pre nego što su domaći pošli sa centra, Ođiđa Ofoe je zamenio Ovusua.

20.05′ – ZVEZDA PRETI POSLE DUŽEG VREMENA

Šutirao je u 53. minutu Degenek sa tridesetak metara, lopta je išla u okvir gola, ali je završila u rukama Bolata.

19.59′ – PRILIKA ZA GENT

U 48. minutu zapretili su domaći. Posle centaršuta sa leve strane, Bezus je šutirao glavom sa sedam metara, ali je lopta otišla preko prečke.

19.56′ – POČELO DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme, naprevljena je samo jedna promena. U ekipi Genta Kastro Monte je zamenio Botaku.

19.41′ -POLUVREME

Tek što je istekao 45. minut meča Filip Glova je odsvirao kraj prvog poluvremena.

19.38′ – BORJAN SPSASAO ZVEZDU

Najbolja prilika za Gent u 43. minutu utakmice. Fortuna je centrirao sa leve strane, Bukari je na šest metara bio najviši u skoku i šutirao je glavom pod prečku, ali je Borjan odličnom paradom sačuvao Zvezdinu mrežu.

19.30′ – ODBRANA ZVEZDE NA ISKUŠENJIMA

Istekao je 35. minut utakmice. Gent u poslednjih 15-ak minuta gospodari terenom, ali terensku inicijativu domaći nisu materijalizovali konkretnijom situacijom pred golom Bojrana, iako su imali nekoliko obećavajućih napada.

Profimedia/Kurt Desplenter

19.21′ – PRVA INTERVENCIJA BORJANA

Dugo je, u 25. minutu, trajao napad domaćih, lopta je došla u kazneni prostor na desnu stranu, fudbaler Genta je sa desetak metara šutirao u bliži ugao, ali je Borjan bio dobro postavljen i lako je intervenisao.

19.15′ – DOMAĆI SVE OPASNIJI

Očekivano ili ne, tek fudbaleri Zvezde su se posle vodećeg gola povukli na svoju polovini i čekaju priliku iz kontre da ugroze Belgijance, koji sve žešće pritiskaju odbranu srpskog prvaka. Istekao je 20. minut igre.

19.06′ – GENT POKUŠAVA DA SE VRATI

Istekao je 10. minut igre, Gent pokušava što pre da se rezultatski vrati u meč, ali su fudbaleri u crveno-belim dresovima zasad veoma sigurni.

18.56′ – GOOOL, VODI ZVEZDA (video)

Njegoš Petrović je doveo Zvezdu u vođstvo na isteku prvog minuta igre.Crveno-beli su izveli korner sa leve strane, Ben je dodao loptu do mladog veziste, koji je sa dvadesetak metara iskosa sa leve strane šutirao iz koraka i prevario golmana Genta, koji je očekivao centaršut i nije uspeo da se vrati na vreme na gol liniju.

18.55′ – POČEO MEČ

Duel u Belgiji počeo je napadom crveno-belih, koji su već u 30. sekundi izveli prvi korner.