Loš dan za Srbe u Španiji: Trojica Nemanja na terenu - jednom bod, jednom asistencija

Autor: N. St.

Tri srpska fudbalera igrala u Primeri

Copyright Profimedia/Pablo Morano/Orange Pictures

Nije 2021. godina počela dobro za srpske igrače u najjačoj ligi Španije.

Trojica su bila na terenu i samo jedan je osvojio bod, dvojica su doživela poraze.

Prvo je na teren izašao Nemanja Radoja i sa Levanteom doživeo poraz od Viljareala – 2:1 (1:0).

Nino je doneo prednost domaćem timu u 19. minutu, da bi Moreno u 54. duplirao vođstvo. Radoja je u 73. asistirao Leonu i vratio nadu gostima, ali je to bilo sve što su uspeli do kraja meča. „Žuta podmornica“ je imala nekoliko prilika da slavi i ubedljivije, nije ih iskoristila.

Malo je nedostajalo da istu sudbinu dožive Nemanja Gudelj i Sevilja u gradskom derbiju protiv Betisa – 1:1 (0:0).

Suso je doneo prednost Sevilji u 48. minutu, da bi Kanales pet minuta kasnije sa penala poravnao rezultat. Potom je u 75. dosuđen novi penal za domaćnia. Fekir je želeo da bude junak, ali je Bono odbranio njegov šut sa „bele tačke“, pa je ostalo nerešeno. Gudelj je odigrao svih 90 minuta.

Nemanja Maksimović i Hetafe su nastavili sa bledim partijama. Slavili su samo jednom u poslednijh pet mečeva. Tri boda je odneo Valjadolid – 0:1 (0:1).

Strelac pobedničkog gola bio je Vajsman u 37. minutu. Maksimović je bio na terenu do 66. kada ga je zamenio Timor.