22:40 >> 22:48

0

Engleski šampion poražen na gostovanju

Copyright Tanjug/AP Photo/Michael Steele,Pool

Liverpul je u krizi. Engleski šampion je u poslednje tri utakmice osvojio samo dva boda, a posle poraza na gostovanju od Sautemptona (1:0), najveći rival “redsa” Mančester junajted ima priliku da preuzme čelo Premijer lige.

Pošto su Kristal Palasu dali sedam golova, izabranici Jirgena Klopa su u naredna tri meča samo jednom zatresli mrežu rivala, a bezidejnost u ofanzivnom delu tima došla je na naplatu u Sautemptonu, kojem je tri velika boda doneo Deni Ings golom već u drugom minutu meča.

Koliko je Liverpul bio daleko od trijumfa najbolje pokazuje to što su za devedest i kusur minuta protiv “svetaca” uputili samo jedan šut u okvir gola, a iako ni domaći nisu blistali, trenutak inspiracije bivšeg napadača “crvenih” bio im je dovoljan šampionu nanesu drugi poraz u sezoni.