Dušan Vlahović nedovoljan za bod u Rimu, Siniša Mihajlović izgubio pobedu u 92. minutu

06.01.2021

16:31 >> 17:20

0

U 16. kolu fudbaler Fjorentine postigao četvrti gol u poslednjih pet mečeva

Copyright Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini

Neće biti lako fudbalerima Bolonje posle remija sa Udinezeom. Gosti su odneli bod golom u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, što je razljutilo trenera domaćeg tima Sinišu Mihajlovića, koji je računao da bi sa tri boda iz ovog susreta mogao da povede svoju ekipu ka gornjem delu tabele.

Na drugačiji način gledaju završnicu u Torinu. Tamo su “bikovi” pred kraj utakmice osvojili važan bod protiv odlične ekipe Verone za koju je od 25. minuta zaigrao Ivan Ilić umesto povređenog veterana Portugalca Migela Velosa. Za Torino je do 75. minuta nastupao Saša Lukić, dok je Vanja Milinković-Savić bio na klupi za rezerve.

Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini

Njegov brat Sergej bio je važan akter meča u pobedi Lacija 2:1 protiv Fjorentine. Domaći su tokom većeg dela meča imali prednost da bi u završnici iz penala smanjio Dušan Vlahović, svojim četvrtim golom u poslednja pet duela. Nikola Milenković je po prvi put posle dugo vremena meč odgledao sa klupe. Izvori bliski klubu tvrde da je trener Ćezare Prandeli odlučio da srpskog reprezentativca malo odmori!

Sasuolo je posle pauze od jedne utakmice zaigrao Fiulip Đuričić. Njegov tim je pobedio Đenovu i time zadržao priključak za vodećim timovima Serije A. Roma je slavila (1:3) protiv Krotonea, a bivši igrač lučanske Mladosti Vladimir Golemić postigao je drugi gol u nizu, posle pogotka Interu u prošlom kolu. Bivši zvezdaš Miloš Vulić zaigrao je za domaće od 46. minuta kada je vođstvo Rome već bilo 0:3.

Najprijatnije iznenađenje 16. kola napravili su igrači Sampdorije, koji su savladali sa 2:1 “neroazure” Antonija Kontea.

Kaljari – Benevento 1:2 (1:2)

Atalanta – Parma 3:0 (1:0)

Bolonja – Udineze 2:2 (2:1)

Krotone – Roma 1:3 (0:3)

Lacio – Fjorentina 2:1 (1:0)

Samdorija – Inter 2:1 (2:0)

Sasuolo – Đenova 2:1 (0:0)

Torino – Verona 1:1 (0:0)