FA kup: Mitrović i Fulam se jedva izvukli, šou u Londonu, “minimalac” Junajteda

22:23 >> 22:29

0

Zanimljivi rezultati u jednom od najpoznatijih takmičenja

Copyright Tanjug/AP Photo/Matt Dunham

FA kup je definitivno takmičenje sa velikom tradicijom u Engleskoj u kome se neretko dešavaju razna iznenađenja. Bilo je takvih i u utakmicama današnjeg programa, a moglo je da ih bude još više, ali su se pojedini favoriti izvukli.

Među njima su Aleksandar Mitrović i Fulam. Oni su tek posle produžetaka uspeli da slome otpor Kvins Park Rendžersa – 0:2. Posle 90 minuta igre su mreže mirovale, da bi u 104. minutu Mitrović asistirao, Rid pogodio, a u nadoknadi prvog produžetka je Kebano postavio konačan rezultat.

Eliminaciju je mogao da doživi i Everton i to protiv Roterdama (2:1). Bilo je 1:1 posle 90 minuta, doduše Tosunu je u 86. minutu VAR poništio gol zbog ofsajda. Ipak, u 93. minutu je Dukure na pas Rodrigeza uspeo da spreči bruku.

Na “Etihadu” je odigran neverovatan meč. Arsenal je posle produžetka pobedio Njukasl – 2:0.

Tokom 90 i kusur minuta igre je viđeno pregršt sjajnih šansi, još boljih odbrana i odluka sudije Kavanoa. Naime, u trećem minutu nadoknade drugog dela je prvo pokazao Smitu Rouu crveni karton, da bi posle gledanja snimka (VAR) preinačio odluku u žuti.

To je pomoglo “tobdžijama”, kako po brojčanom stanju, tako i po tome što je Smit Rou u 109. minutu postigao pogodak za vođstvo, a Obamejang u 117. rešio svaku dilemu.

Kombinovao je Ole Gunar Solskjer tim protiv Votforda i dobio je željeni rezultat, prolaz (1:0). Mektomini, koji je bio kapiten na ovom meču, je postigao jedini pogodak u petom minutu. U drugomd elu su u igru ušli i Rašford i Marsijal (69. minut), kao i Nemanja Matić koji je u 80. zamenio Lingarda.

Notingem-Kardif 1:0
Čorli-Derbi 2:0
Blekburn-Donkaster 0:1
Blekpul-VBA 3:2**
Bornmut-Oldam 4:1
Bristol Rovers-Šefild junajted 2:3
Branli-MK Dons 2:1**
Ekster-Šefild Vednzdej 0:2