Real nastavio sa posrtanjima: Kurtoa poklanjao, Azar se povredio, Alaves slavio u Madridu

0

Autor: Milan Nastić

Madriđani izgubili sa 2:1

Copyright Tanjug/APPhoto/Bernat Armangue/

Real ni posle treće utakmice zaredom ne zna za pobedu u Primeri. Ovaj put od Madriđana je bio bolji Alaves sa 2:1 u 11. kolu, čime je produbljena kriza ekipe koju predvodi sa klupe Zinedin Zidanu u španskom prvenstvu.

Malo ko je očekivao da čitav plen može da odnese tim iz Vitorije, ali već posle pet minuta dali su do znanja da u Madrid nisu došli sa belom zastavicom.

Gosti su došli u vođstvo preko Lukasa Pereza sa penala. Real je doživeo je još jedan peh, jer je  u 28.minutu zbog povrede morao da izadje Azar, a umesto njega na teren je ušao Rodrigo.

U nastavku meča, još jedan hladan tuš za domaćine. Alaves stiže do drugog gola preko Hosela, posle katastrofalne greške golmana domaće ekipe Kurtoa.

Nastavilo se posratnje Zidanove ekipe: Real samo do boda protiv Viljareala

Usledili su konastatni napadi Reala, ali su do kraja meča uspeli da stignu do počasnog pogotka, koji je postigao Kazemiro u 87. minutu.

U zaostavnom vremenu, kapiten Madriđana Serhio Ramos je pogodio prečku i to je bilo sve od “kraljevskog kluba”.

Real se nalazi na četvrtom mestu sa 17. bodova, dok je Alaves na 9. sa 13 bodova.