Juventus se kockao i posle produžetaka stigao do četvrtfinala Kupa Italije

22:47 >> 23:17

0

Stara dama savladala Đenovu 3:2

Copyright Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Malo je nedostajalo da Juventus prospe sve dobro što je uradio u prvih dvadesetak minuta meča osmine finala Kupa Italije protiv Đenove – 3:2.

“Stara dama” je imala apsolutno sve u svojim rukama posle golova Kuluševskog u drugom i Morate u 23. minutu meča, ali je dozvolila rivalu da se vrati u duel i odvede ga u dodatnih 30 minuta u kojima je Juve spasao tunižanski tinejdžer Hamza Rafia.

Veliki posao za goste uradio je Čibora, koji je samo pet minuta pošto je Morata duplirao prednost crno-belih”, glavom pogodio mrežu Bufona. Kockanje Pirla sa sastavom umalo se torinskom velikanu obilo o glavu, pošto je Melegoni u 75. minutu poravnao rezultat i odveo meč u dodatnih 30 minuta.

Kada je video da bi mogao da završi borbu za jedan od trofeja, Pirlo je u završnici drugog poluvremena u igru uveo prvu zvezdu tima Kristijana Ronalda, koji je sjajnom kretnjom značajno olakšao mladom vezisti Rafiji (21) da u 104. minutu zatrese mrežu Đenove i odvede Juve u čtvrtfinale Kupa.