Junajted ne menja dobitničku formulu na gostovanju: I Fulam pao posle preokreta

20.01.2021

22:30 >> 22:34

0

Crveni đavoli se vratili na vrh Premijer lige, Mitrović i Matić dobili šansu u finišu utakmice

Copyright Tanjug/Clive Rose/Pool via AP

Po već oprobanom ovosezonskom receptu, Mančester junajted je došao do tri boda na gostujućem terenu. “Crveni đavoli” su u 18. kolu Premijer lige slavili u Londonu protiv Fulama 2:1 i tako se vratili na čelo šampionata.

Fulam je odlično otvorio meč golom Lukmana u petom minutu, ali su gosti do izjednačenja stigli u sredinom prvog poluvremena preko Kavanija.

Nastavak meča doneo je veliku borbu, a Junajted je do prednosti stigao pogotkom Pola Pogbe u 65. minutu duela u čijem su finišu srpski fudbaleri Aleksandar Mitrović i Nemanja Matić dobili priliku da zaigraju.

Nešto više prostora dobio je napadač londonskog kluba, koji je posle dva propuštena duela, u 83. minutu zamenio Ainu, dok je Ole Gunar Solskjer iskunog vezistu uveo u završnim momentima nadoknade vremena.