KRAJ: Srbija nije uspela da pobedi Dominikansku Republiku

20:15 >> 08:18

0

Puleni Ilije Stolice remizirali u Santo Domingu

Copyright Printscreen/RTS

Prvi test na januarskoj turneji nije bio uspešan. Izabranici Ilije Stolice nisu uspeli da pobede na gostovanju.

U Dominikanskoj republici je Srbija odigrala meč bez golova – 0:0

Igrali su fudbaleri iz Superlige, uz Janka Veselinovića, člana MLS tima Vankuvera. Stvarala je Srbija šanse, postigla i gol koji je poništen zbog ofsajda, ali se žilavi domaćini nisu dali. “Orlovi” će odigrati još jedan prijateljski meč, sa reprezentacijom Paname u noći između četvrtka i petka (01.00 časova).

Dešavanja sa utakmice ste mogli pratite na portalu „24sedam“.

90′ – KRAJ

Sudija je produžio meč za još četiri minuta. Nije bilo pobednika. Mreže su mirovale u Dominikanskoj republici – 0:0.

86′ – MODESTA ZBOG GLUME IZNET SA TERENA

Modesta drugi put u kratkom vremenskom roku ostaje da leži na zemlji i žali se na grčeve. Sudija ovog puta ne dozvoljava to, pošto je jasno da namerno to čini zbog odugovlačenja igre. Zove lekarsku ekipu koja ga na nosilima iznosi sa terena. Kada je shvatio šta se dešava Modesta je brzo ustao, počeo da trči u mestu i da traži dozvolu da se vrati na teren. U toj pauzi je Busnić zamenio Nišića.

82′ – BLIZU VOĐSTVA

Malo je falilo da Srbija povede. Aleksić šalje pas na drugu stativu ka Brimančeviću, uklizao je, ali je nekoliko centimetara delilo Srbiju od gola.

79′ – DOBRA AKCIJA SRBIJE

Dobra akcija Srbije. Sjajno kretanje lopte, ali je pred samim golom šut bio loš, pa je Dijaz lako intervenisao.

74′ – NOVA KRATKA PAUZA

Ponovo je viđena kratka pauza. Još jednom zbog osveženja. Igrači su to iskoristili da čuju savete selektora.

71′ – VERBALNI SUKOB I KOŠKANJE

Kapiten domaćina De Lukas je vidno nervozan, više puta je ulazio u verblane sukobe sa srpskim igračima. Tako je bilo ponovo, došlo je do sukoba i koškanja više igrača, De Lukas je prednjačio. Sudija je uspeo da spreči eskalaciju sukoba. U igru je u međuvremenu ušao Kosta Aleksić umesto Miljana Vukadinovića.

67′ – ZRELIJI NAPADI DOMAĆINA

Dominikanska republika ima ozbiljnije, zrelije, napade u dosadašnjem toku meča. Natalući je krenuo u solo prodor, zaustavila ga je odbrana srpskog tima u kaznenom prostoru.

61′ – PONOVO IZ PREKIDA

Još jednom Srbija šansu traži iz prekida i još jednom ne uspeva da ugrozi ozbiljnije rivala.

54′ – KORNERI I SREĆA

Srbija uglavnom do šansi dolazi posle kornera. Ne uspevaju da stvore opasnost pred golom protivnika, a malo je falilo da za to budu kažnjeni. Usledila je ekspresna kontra domaćina, četiri na dva, ali su loše to odradili, pa je sreća bila uz Srbiju.

49′ – OPROBAO SE BIRMANČEVIĆ

Slobodan udarac za Srbiju posle faula na Nišiću na oko 18-19 metara. Birmančević je šutirao, Dijaz je intervenisao.

46′ – IZMENE SELEKTORA STOLICE

Drugo poluvreme je počelo sa malim zakašnjenjem. Stolica je napravio tri promene. Aksentijević, Čović i Makarić su na terenu, Vlalukin, Tufegdžić i Lukić su izašli.

45′ – POLUVREME

Završen je prvi deo meča. Posle prvog poluvremena mreže miruju.

40′ – ŽUTI ZA VESELINOVIĆA

Kasnio je Veselinović sa startom i dobio žuti karton. Domaćin je imao dobru priliku, Eredija je odlučio da proba da iznenadi Petrovića, čuvar mreže Srbije je to pratio i izbacio loptu u korner. Loše su ga izveli.

33′ – SREDINA TERENA

Sve se, za sada, uglavnom odvija na sredini terena. Srbija pokušava, ali ne uspeva da probije bedem protivnika.

26′ – PREKID ZA OSVEŽENJE

Meč je na kratko prekinut zbog velike vlažnosti vazduha i temperature, pa su igrači oba kluba otišli do svojih klupa da se osveže i dobiju savete od selektora.

18′ – SRBIJA DIKTIRA TEMPO

Posle poništenog pogotka Srbija diktira tempo igre, drži loptu u nogama, ima posed, ali nema ozbiljnih prilika.

10′ – PONIŠTEN GOL SRBIJE!

Prednsot za Srbiju. Vukadinović sjajnom fintom vara čuvara, pa se namešta na levu nogu i trese mrežu. Međutim, dok su se igrači Srbije radovali sudija je poništio pogodak. Lukić je bio najbliži golmanu…

7′ – SREĆA UZ SRBIJU

Najbolju priliku u dosadašnjem toku meča imao je domaći tim, Romero je iskoristio nesporazum Mićovića i Veselinovića, lobovao je golmana. Lopta je, srećom, završila pored gola.

5′ – BEZ UZBUĐENJA

Početak meča obeležava “opipavanje pulsa”. Nema većih prilika ni na jednoj strani.

1′ – UTAKMICA JE POČELA