0

Urugvajac bilsta, Simeoneovi puleni idu ka tituli

Copyright Tanjug/AP Photo/Jose Breton

Kada god Luis Suarez zatrese mrežu u Atletiku verovatno se svi u Barseloni hvataju za glavu. Dok se Katalonci muče Madriđani polako idu ka tituli u Primeri.

Nisu uspeli da dođu do tri, ali jesu do jednog boda. Selta je „ukrala“ dva na „Vandi Metropolitano“ – 2:2 (1:1).

Gosti su bolje započeli meč i u 13. minutu došli do prednosti preko Mine. Delovalo je da će na pauzu otići sa golom viška. Tako nije mislio Urugvajac. U 45. minutu je Suarez poravnao rezultat, da bi po povratku na teren doneo vođstvo. U 50. minutu je postigao svoj 16. gol u dresu „jorgandžija“, toliko je ukupno dao za celu sezonu u Barsi prošle godine.

Da četa Dijega Simeonea ne osvoji ceo plen se pobrinuo Fereira golom u 89. minutu, tako je bar malo uspeo da obraduje Real i Barselonu.

Doduše, Atletiko i dalje ima meč manje od dva glavna rivala i osam poena prednosti (51 naspram 43). Selta je 10. sa 26 bodova.