KRAJ: Juventus pao na "Dragau", Dortmund slavio u Španiji

19:30 >> 00:39

0

Nastavila se Liga šampiona

Copyright Porto's Chancel Mbemba, left, vies for the ball with Juventus' Cristiano Ronaldo during the Champions League round of 16, first leg, soccer match between FC Porto and Juventus at the Dragao stadium in Porto, Portugal, Wednesday, Feb. 17, 2021. (AP Photo/Luis Vieira)

Vratila se Liga šampiona. Najzanimljivije i najjače evropsko takmičenje je ponovo na programu. U utorak su odigrane dve utakmice. PSŽ je bio bolji od Barselone, Liverpul je savladao Lajpcig.

Večeras su na programu bila još dva susreta. Oba na Pirinejskom poluostrvu tačnije u Španiji i Portugaliji.

Na stadionu „Ramon Sančez Pishuan“ Sevilja je dočekala Dortmund i na kraju izgubila (2:3).Milioneri” su uspeli, bar na neki način, da se iskupe navijačima pošto su u Bundesligi odavno izgubili šanse za osvajanje titule. Imaju dobar rezultat pred revanš.

Uloga favorita na stadionu „Dragao“ je bila na strani gostiju. Umesto toga se dogodilo iznenađenje. Porto je savladao Juventus – 2:1 (1:0). Portugalski tim je bio bolji, zaslužio je trijumf, ali je meč obeležila završnica u kojoj je Ronaldo pao u kaznenom prostoru, a sudija Del Sero nije čak pogledao ni VAR snimak. Prema viđenom deluje da je Kristijano zaista fauliran.

Dešavanja sa utakmice ste mogli da pratite na portalu „24sedam“.

Utakmice su završene. Pobede su ostvarili Porto i Borusija Dortmund. U nadoknadi je Ronaldo pao u kaznenom prostoru, tražio je penal, protestovali su svi u italijanskom timu, sudija nije promenio mišljenje. Interesantno je da se nije gledao VAR. Ista situacija viđena je u Španiji, s tim što je VAR proveravao faul, ali je ustanovljeno da nema elemenata za penal za Sevilju.

88′ – NAPETA ZAVRŠNICA

Napete završnice na obe utakmice.

85′ – MORATIN OFSAJD

Izašao je Morata u situaciju jedan na jedan sa golmanom, promašio je, sudija je sa velikim zakašnjenjem podigao ofsajd zastavicu, ali je glavni arbitar pustio da se meč nastavi.

84′ – DE JONG ZA NADU!

Pogađa De Jong posle odlično izvedenog slobodnog udarca Oskara i tako vraća nadu Sevilji.

83′ – JUVENTUS SMANJIO ZAOSTATAK

Gol! Rabio je prošao po strani, pronašao Kjezu koji je pogodio dalji ugao i vratio nadu svom timu (2:1).

82′ – BEZ DANILA U REVANŠU

Dobio je Danilo žuti karton, a to znači da neće moći da pomogne saigračima u revanšu. Još jedan problem za Juventus.

80′ – POKUŠAJ GRUJIĆA

Posle kornera za Porto je Grujić bio na drugoj stativi, nadskočio je Sandra, ali je poslao loptu pored stative.

75′ – SEVILJA POKUŠAVA

Petu izmenu je napravio Lopetegi, Oskar je zamenio Džordana. Upravo je ta izmena mogla da im donese pogodak. Izveo je slobodan udarac, ali nije pogodio mrežu. Neposredno pre toga je šansu imao i Belingem, Bono je bio na pravom mestu.

70′ – DIVAN POKUŠAJ KORONE

Mogao je Porto do 3:0. Korona je na spektakularan način pokušao da iznenadi Juve, oprobao se “makazicama”, Šćešni je uz dosta problema uspeo da interveniše. Danilo je na drugoj strani šutirao iz daljine, daleko od gola.

67′ – GRUJIĆ NA TERENU

Ušao je i Marko Grujić u igru. Zamenio je Maregu, strelca drugog gola.

63′ – IZMENE

Pokušavaju i Lopetegi i Pirlo izmenama da pronađu pravo rešenje za protivnike i da se vrate u igru. U Sevilji su u igru ušli De Jong, El Hadadi i Tores umesto Susa, El Nesirija i Gomeza. Juve baca karte na napad, pa je Morata zamenio Mekinija, u Portu je Dijaz ušao umesto Otavija.

Tanjug/AP Photo/Luis Vieira

55′ – JUVE TRAŽI GOL

Pokušava Juventus na sve načine da dođe do gola i da se vrati u igru. Za sada im to ne ide.

49′ – GUDELJ NA TERENU

Sevilja pokušava da se vrati u meč, a Lopetegi je napravio jednu promenu. Nemanja Gudelj je zamenio Rakitića.

46′ – MAREGA ZA 2:0

Porto kao da se takmičio sa sobom da još brže postigne drugi gol. Za dvadesetak sekundi igre u drugom poluvremenu su duplirali prednost. Marega je postigao gol za 2:0.

45′ – POLUVREME

Na oba meča je trenutno pauza, završeno je prvo poluvreme. Porto ima minimalnu prednost (1:0), dok Dortmund protiv Sevilje ima dva gola prednosti (1:3).

43′ – HALAND PONOVO!

Neverovatni Haland teroriše odbranu Sevilje. Postigao je svoj drugi gol na meču, ovog puta je asistent bio Rojs.

41′ – “MAKAZICE” RABIOA

Kakav bi to gol bio… Pokušao je Rabio na spektakularan način da postigne gol, uradio je to “makazicama”, ali je Marčesin sjajno odreagovao.

35′ – KJELINI MORA DA IZAĐE

Nove muke za Juventus. Kapiten Kjelini se žali na povredu i odlazi na klupu. Demiral ga je zamenio, dok je traka pripala Aleksu Sandru.

30′ – JUVENTUS BEZ PRAVE ŠANSE

Juventus je u problemima u dosadašnjem toku meča. Imaju samo jedan šut ka golu do sada. Porto izgleda znatno opasnije.

27′ – PREOKRET DORTMUNDA

Napravila je Borusija preokret. Sančo je asistirao, Haland pogodio za prednost “milionera”.

21′ – DORTMUND IZJEDNAČIO

Rezultat je izjednačen u Španiji. Haland je asistirao, Dahud je pogodio mrežu Bona za 1:1.

18′ – PORTO NAPADA

Uprkos postignutom golu fudbaleri Porta napadaju, presing igraju na poslednju liniju rivala. Za sada gosti uspevaju da se snađu.

11′ – RONALDO U OFSAJDU

Prilika za Juventus, Ronaldo je dobio loptu, ali je podignuta zastavica za ofsajd. Dosta konfuzije u igri italijanskog tima, igrači se sudaraju na terenu…

7′ – SEVILJA VODI

I na drugom meču je domaćin došao do prednosti. Suso je matirao Hilca i doneo Sevilji prednost.

2′ – SAVRŠEN POČETAK ZA PORTO – GOL!

Bolji start Porto nije mogao ni da zamisli. Betankur i Ščešni su se poigravali u petercu, Taremi je to iskoristio, napao i uspeo da postigne gol.

1′ – MEČEVI SU POČELI