0

Dobri rezultati srpskih fudbalera u Italiji

Copyright Tanjug/Jennifer Lorenzini/LaPresse via AP

Dva od dva. Trojica srpskih fudbalera su bila na terenima u mečevima današnjeg programa Serije A i svi su zabeležili pobede.

Dušan Vlahović, Nikola Milenković i Fjorentina su prekinuli loš niz i seriju od dva poraza. Savladali su najprijatnije iznenađenje italijanskog šampionata. Speciju, ekipu koja je u prošlom kolu iznenadila Milan.

Do trijumfa su došli na krilima mladog srpskog napadača – 3:0 (0:0).

Upravo je Vlahović „otključao“ mrežu protivnika golom u 48. minutu. Kastrovili je u 64. udvostručio prednost, da bi u 82. Vlahović asistirao, a Ejserik pogodio i tako stavio tačku na meč.

Torino je konačno slavio. Posle sedam mečeva bez trijumfa u domaćem prvenstvu su uspeli da pobede. Savladali su Kaljari na gostovanju – 0:1 (0:0).

Gol vredan trijumfa postigao je Bremer u 76. minutu. Saša Lukić je igrao do 78. minuta, tada ga je zamenio Daniele Baseli.

Bikovi“ su tako u direktnom duelu u borbi za opstanak uspeli da se odvoje od večerašnjeg rivala. Imaju 20 bodova i na 17. mestu su, pet više od Kaljarija.