Penal dao, penal uzeo: Kadiz odneo bod sa "Nou Kampa"

15:49

0

Katalonci propustili priliku da se približe Atletiku

Copyright Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Fudbaleri Barselone dobili su priliku da uhvate priključak za madridskim Atletikom, ali je nisu iskoristili. Katalonci su još jednom razočarali svoje navijače, odigravši samo 1:1 sa Kadizom na “Nou Kampu”.

Izabranici Ronalda Kumana ni drugi put ove sezone nisu uspeli da savladaju Kadiz. Posle poraza u gostima u prvom delu sezone (2:1), Mesi i drugovi su propustili priliku da iskoriste lošu formu rivala kako bi im se revanširali.

Kadiz je na “Nou Kamp” stigao sa pet uzastopnih utakmica bez pobede i četiri vezana poraza, a delovalo je da će lošu seriju nastaviti i posle gostovanja u Barseloni, koja je vodila od 32. minuta golom Lea Mesija iz penala.

Ipak, Katalonci nisu nikako uspevali da postignu drugi pogodak i prelome rivala, koji je u 89. minutu, golom Aleksa Fernandeza sa bele tačke osvojio važan bod u borbi za opstanak.