Gvardiola iz Londona vidi pehar: Siti nezaustavljiv u Premijer ligi

Građani ostvarili 13. uzastopnu pobedu

Copyright Tanjug/Julian Finney/Pool via AP

Niko im ništa ne može. Pep Gvardiola i njegovi izabranici sigurnim korakom idu ka novoj tituli u Premijer ligi. Nastavili su pobednički niz, napravili su 13. uzastopnu „recku“.

Najnovija žrtva Mančester sitija bio je Arsenal – 0:1 (0:1).

Mreža na „Emirejtsu“ se zatresla samo jednom, ali je i to bilo dovoljno za nova tri boda. Pogodio je Rahim Sterling i to već u drugom minutu glavom. Kako su puleni Mikela Artete, čoveka kome je kolega sa klupe „građana“ bio mentor, igrali najbolje govori statistika. Imali su jedan jedni šut u okvir gola i to u prvom poluvremenu.

Siti je prvi sa 59 bodova, čak 10 više od Lestera, dok Arsenal ima 34. i nalazi se na 10. poziciji. Doživeli su treći poraz u poslednje četiri utakmice i ukoliko ne pronađu dobru formu izgubiće sve šanse za borbu za plasman u Evropu.

Ranije danas je Vest Hem iznenadio Murinja i Totenhem (2:1), dok je Lester bio bolji od Aston Vile na gostovanju (1:2). Veliki udarac za Vilu je povreda kapitena Džeka Griliša koji bi, prema prvim informacijama, mogao oko mesec dana da bude van terena.