22:03 >> 22:04

0

Stara dama u derbiju bolja od Rimljana

Copyright Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Derbi u Torinu završen je rutinskom pobedom Juventusa. Lacio je u prvih 15 minuta nagovestio da bi mogao da pomrsi račune italijanskom šampionu, koji je u nastavku meča preuzeo dominantnu ulogu i na kraju slavio 3:1 (1:1).

Rimski klub poveo je u 14. minutu golom Hoakina Koree, ali su Pirlovi izabranici do izjednačenja došli u finišu prvog poluvremena preko Rabioa na asistenciju Alvara Morate.

U nastavku meča na terenu je postojao samo jedan tim. Simone Inzagi je dvostrukom promenom u 55. minutu pokušao malo da razdrma svoju ekipu, u kojoj je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić odigrao ceo duel, ali je na isteku sata igre sve bilo rešeno. Alvaro Morata je najpre u 57. minutu preokrenuo rezultat, da bi 180 sekundi kasnije iz penala postavio konačan rezultat meča.

Prethodno su Specija i Benevento podelili bodove (1:1), dok je Udineze na svom stadionu bio bolji od Sasuoloa 2:0.