Napoli i sudijske odluke jači od Mihine Bolonje: Mi smo igrali, oni su davali golove

07.03.2021

22:07 >> 22:17

0

Poraz ekipe koju sa klupe vodi srpski stručnjak

Copyright Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Pre 10 dana je Siniša Mihajlović sa Bolonjom napravio iznenađenje protiv Lacija, ali nisu uspeli tako nešto da ponove i večeras.

Napoli nije želeo da doživi sudbinu Rimljana, pa je na svom terenu slavio – 3:1 (1:0).

Poveli su preko Insinjea u osmom minutu, da bi u 65. Osimhen duplirao vođstvo. Nadu gostima dao je Sorijano u 73, da bi svega tri minuta kasnije Insinje svojim drugim golom raspršio snove protivnika. Treba naglasiti i da su poništena dva gola Mihinim pulenima u44. i 47. minutu zbog ofsajda, odnosno faula.

Hajde da kažem da smo mi igrali, a oni su davali golove. Mi smo još dva puta zatresli mrežu, ali nam nije priznato, a pogodili smo i stativu. Fudbal je takav da se samo golovi računaju i u tom aspektu su bili bolji od nas. Prema prikazanom, zaslužili smo više. Ne mogu da se žalim, momci su imali inicijativu, stvarali šanse, primili smo golove posle individualnih grešaka i to kod iskusnih igrača. Imamo kvalitet, možemo da pobedimo svakoga i naš glavni cilj je opstanak – rekao je Mihajlović.

Nikola Maksimović je trijumf  Napolitanaca odgledao sa klupe za rezerve.

Napoli je šesti sa 47 bodova, Bolonja je 12. sa 28 poena.