Sitijeva „petica“: Marez, De Bruje i Foden usrećili Gvardiolu

Autor: N. St.

Trijumf posle poraza u derbiju

Copyright Tanjug/Gareth Copley/Pool via AP

Derbi Mančestera je prethodnog vikenda pripao Junajtedu. Sitijeva velika serija je prekinuta protiv pulena Ole Gunara Solsjkera.

Pep Gvardiola i njegovi izabranici nisu imali nameru da dozvole da se tako nešto ponovi i da dožive još jedan neuspeh. Na „Etihadu“ su savladali Sautempton – 5:2 (3:1).

Sve je počelo golom De Brujnea u 15. minutu. Potom je u 25. Vord-Praus sa penala poravnao rezultat, da bi Marez u 40. vratio prednost, a Gundogan u nadoknadi uvećao prednost. Raspoloženi Marez je u 55. minutu postigao novi gol. Adams je u narednom napadu smanjio zaostatak, da bi De Brujne tri minuta kasnije postavio konačan rezultat. Interesantno je da je mladi Foden bio dvostruki asistent kod golova u drugom delu, a zahvaljujući njemu su postignuta i prva dva pogotka „građana“.

Siti je prvi sa 68 bodova i utakmicom više od Junajteda koji ima 54, iza su Lester sa 53, Čelsi sa 50, dok je Sautempton 14. sa 33 boda.