Kup Srbije: Voša primila gol koga nije bilo i prošla dalje

16:06

0

Autor: D. B.

Novosađani bolji od Spartaka u četvrtfinalu

Vojvodina nastavlja put ka odbrani trofeja Kupa Srbije. Novosađani su u Subotici bili bolji od Spartaka u meču četvrtfinala Kupa tokom koga je viđeno mnogo toga.

Na kraju rezultat je bio 2:1 za goste. Strelci su bili Barlić (58. minut) i Bojić (69. minut), dok je izjednačenje Subotičanima doneo Šimura u 62. minutu utakmice.

Upravo taj gol japanskog internacionalca pretio je da baci dozu kontroverze na ovaj meč. Internacionalac iz Azije je sjajno šutirao, lopta koju je ispalio kao projektil pogodila je prečku, a onda se odbila, čini se tik isped gol-linije. Ipak, gol je priznat i pored žustrih protesta igrača tima Vojvodine.

Tokom prvog poluvremena, posle žestokog sudara glavama iz igre su morali da izađu Vidović (Spartak) i Andrić (Vojvodina). Sudar je bio toliko jak da su obojica morali da potraže pomoć lekara zbog krvarenja.