16:27 >> 16:31

0

Srpski reprezentativac strelac i asistent u pobedi 4:2 nad Union Berlinom

Copyright Tanjug/Uwe Anspach/dpa via AP

Srpski reprezentativac Filip Kostić zabeležio je još jedan dobar nastup u Bundesligi. Na meču sa Union Berlinom u Frankfurtu, Ajntraht je slavio rezultatom 5:2, a levo krilo iz Kragujevca asistencijom u 3. minutu ka Portugalcu Andreom Silvom pomogao je otvaranju serije golova u prvom poluvremenu.

Najlepši momenat utakmice odigrao se u 39. minutu pri rezultatu 2:1 za domaće. Igrači iz prestonice pretili su da razviju napad za izjednačenje, ali se lopta onda odbila do Luke Jovića, koji je ne čekajući previše proigrao zemljaka u punom sprintu.

Profimedia

Kostićeva nesebičnost testirana je u nastavku akcije, kada je proigrao ponovo Portugalca na drugoj strani kaznenog prostora, da bi se i on umesto šuta odlučio za povratnu loptu do Srbina, koji je na kraju plasirao u mrežu između nekoliko protivničkih fudbalera.

Jović je igru napustio u 77. minutu, a Kostić je ostao na terenu do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Keln – Dortmund 2:2 (1:1)

Bajern – Štutgart 4:0 (4:0)

Verder – Volfsburg 1:2 (1:2)

Ajntraht – Union Berlin 5:2 (4:2)