Ni dva golmana ne bi bila dovoljna: Majstorija Sergeja Milinković-Savića protiv Specije (Video)

05.12.2020

15:27 >> 17:22

0

Sjajan slobodnjak srpskog fudbalera i pogled nemoćnog golmana Provedela

Copyright Tanjug/AP Photo/ Olivier Matthys

Lacio je ostvario petu pobedu u šampionatu na gostovanju Speciji – 1:2 (0:2). Jedna od najzaslužnijih što je rimski klub došao do tri boda bio srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Poslovođa igre neboplavih kod 0:1 za njegovu ekipu krunisao je svoje dobro poluvreme sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca. Bio je to prekršaj u 33. minutu na oko 22 metra od gola, više ka desnom delu igrališta, što je sve mirisalo na šut levonogog igrača.

Suprotno nekoj fudbalskoj logici Srbin se odvažio da izvede “slobodnjak” i učinio je to na fenomenalan nančin, jer je lopta prošla pored živog zida završivši svoj put u gornjem desnom uglu, na strani na kojoj je stajao golman domaćih Provedel.

Iako bi deo zasluga za pogodak mogao da se pripiše i Provedelu, ostao je utisak da kod tako snažnog i preciznog udarca nije mogao nešto da uradi.

Milinković-Savić je napustio igru u 74. minutu, a gosti su do kraja meča uspeli samo da smanje vođstvo gostiju.