Autor: D. B.

Stara dama iz Torina sada ima deset bodova manje u odnosnu na Inter

Copyright Tanjug/Andrea Bressanutti/LaPresse via AP

Kakav kiks Juventusa, kakvo slavlje Beneventa, kakav korak ka tituli za Inter!

Tim koji se bori za opstanak u Seriji A pobedio je Juve u Torinu i tako je omogućio nero-azurima iz Milana da pobegnu ovom rivalu deset bodova! Gol odluke bilo je delo Argentinca Adolfa Gajića u 69. minutu meča. Verovali ili ne tek to je bio i jedini šut gostiju u okvir gola. A sve se odigralo posle velike greške odbrane.

Sa druge strane Juve je imao ukupno 23 pokušaja da zatrese mrežu, njih devet su išli u okvir gola, imao je i ogromnu prednost u posedu lopte, devet kornera… I ništa nije pomoglo. A sve je počelo proslavom lika i dela Kristijana Ronalda.

Sampdorija je pobedila Torino sa 1:0 u meču u kome su na klupi ostali i Saša Lukić i Vanja Milniković-Savić.

Sergej Milinković-Savić je igrao svih 90 minuta u pobedi Lacija na gostovanju u Udinama. Jedini gol postigao je Adam Marušić u 37. minutu meča protiv Udineza i to na asistenciju reprezentativca Srbije.