Spektakl u Firenci: Ibrahimović pogodio za vođstvo, Vlahović asistirao za preokret, a Čalhanoglu stavio tačku (VIDEO)

0

Autor: N. St.

Sjajna utakmica u Italiji

Copyright Tanjug/Spada/LaPresse via AP

Fantastična utakmica u Firenci. Šteta što nije bilo publike na stadionu „Artemio Franki“, jer bi to samo dodatno ulepšalo sve viđeno.

Na kraju posle nekoliko preokreta i prelepih golova Milan je savaldao Fjorentinu – 2:3 (1:1).

Sve je počelo golom Ibrahimovića u devetom minutu. Pulgar je u 17. poravnao rezultat, da bi u završnici prvog poluvremena Prandeli morao da menja golmana. Dragovski se povredio, zamenio ga je Teracijano.

Samo što se meč nastavio, u 51. minutu viđena je lepa akcija domaćina, Vlahović je odložio loptu za Riberija koji je matirao Donarumu za vođstvo (2:1). Nije to dugo trajalo. Neopreznost odbrane je u 57. minutu kaznio Dijaz i „zakucao“ loptu u mrežu. Potom je u 73. minutu Čalhanoglu pokazao svoje veštine. Prelepim pogotkom je doneo tri boda svom timu.