21:11

0

Bez pobednika u derbiju Bundeslige - 3:3

Copyright Tanjug/Sven Hoppe/dpa via AP

Kakvu je nepravdu učinio virus korona fudbalerima Bajerna i Lajpciga, u čijem atomskom fudbalu navijači nisu mogli da uživaju na tribinama “Alijanc arene” – 3:3.

Velika je tragedija što su, zbog sprečavanja širenja virusa Kovid 19, pre svih, navijači Bajerna bili uskraćeni za jednu od najboljih utakmica koja je poslednjih godina odigrana na terenima Bundeslige.

Šta je obaležilo današnje mečeve u Bundesligi

Lajpcig je vodio od 19. minuta golom Nkunkua, Bavarci su za samo četiri minuta uspeli da preokrenu (Musiala 30, Miler 34. minut), da bi u 36. Patrik Klajver poravnao rezultat.

Na otvaranju drugog poluvremena gosti su ponovo došli u prednost preko Forsberga, da bi bod nemačkom šampionu 15 minuta pre kraja obezbedio, drugim golom na meču, Tomas Miler.

Bajernu je bod bio dovoljan da sačuva lidersko mesto posle 10. kola Bundeslige, s dva boda vise od, trenutno drugoplasiranog, Lajpciga.