Junajted trči šampionsku trku

05.12.2020

21:23

0

Crveni đavoli još jednom na gostovanju slavili posle preokreta u drugom poluvremenu

Copyright Tanjug/Adam Davy / Pool via AP

Solskjerov Mančester junajted ima šampionski karakter i tu više nema dileme. Ono što su najavili prošle nedelje u Sautemptonu, “crveni đavoli” su potvrdili u subotu u Londonu, gde su posle preokreta savladali Vest Hem 3:1.

Čekićari su vodili od 38. minuta golom Součeka, ali je na poluvremenu norveški strateg napravio dve promene i još jednom okrenuo tok utakmice.

Solskjerov Mančester ima šampionski karakter, Totenhemu bod na “Stamford bridžu”

Bruno Fernandeš i Markus Rašford uneli su veliku energiju u ekipu Junjteda, koji je do izjednačenja došao preko Pola Pogbe u 65. minutu, na asistenciju sjajnog portugalskog veziste.

Tošić za “Arenu”: O počecima, Partizanu, Gigsu, Vidiću, Mančesteru, koroni u Kini

Samo tri minuta kasnije Grinvud je napravio potpuni preokret, da bi u 78. minutu Rašford overio trijumf Junajteda, kojim je klub s “Old Traforda” izbio na četvrto mesto sa dva boda manje od lidera šampionata Totenhema i Liverpula.