Katar pobedio, Azerbejdžanci čuvali snagu za "orlove"

27.03.2021

19:11

0

Azijski šampion slavio rezultatom 2:1, ali rival orlova zaigrao sa rezervnim sastavom

Copyright Profimedia

Protiv selekcije Srbije u trećem kolu kvalifikacija za odlazak na SP u Katar 2022. godine, reprezentacija Azerbejdžana poražena je u prijateljskoj utakmici od nacionalnog tima Katara rezultatom 2:1.

Katar je bio domaćin u mađarskom Debrecinu i trijumf su ostvarili zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu.

Prvi su u vođstvo došli Azerbejdžanci preko Šejdajeva u 16. minutu, da bi u drugom delu igre igrači azijskog šampiona u roku od tri minuta došli do preokreta golovima u 55. i 58. minutu.

Selektor Azerbejdžana Đani De Bjazi izveo je rezervni sastav, odlučivši da čuva snagu za utorak 30. mart, kada se u Bakuu igra meč za bodove sa “orlovima”.