Nastavljena Superliga: Minimalac Vojvodine i furiozni Lučanci

02.04.2021 | 17:30 >> 17:42

Bez golova na meču Voždovca, TSC bolji od novosadskog Proletera

Posle dvonedeljne pauze, uslovljene obavezama nacionalne selekcije na startu kvalifikacija za SP, nastavljena je Linglong Superliga Srbije.

Utakmicama u Lučanima, Novom Sadu, Beogradu i Bačkoj Topoli otvoreno je 29. kolo nacionalnog šampionata, a u prvim mečevima više uspeha imali su domaćini.

Mladost je protiv niškog Radničkog (4:1) prekinula niz od četiri meča bez pobede, furioznom igrom u drugom poluvremenu, u kojem je viđeno svih pet golova. Bojović (62′ i 71′) i Jovanović (74′ i 84′) su sa po dva gola trasirali put Lučancima do važnog trijumfa za beg iz opasne zone i nešto relaksiraniji nastavak prvenstva, dok je počasni gol za Nišlije postigao je Trifunović u 82. minutu.

Mrkaić je u 67. minutu zatresao mrežu Novog Pazara na “Karađorđu” i doneo Vojvodini važan trijumf u borbi za izlazak u Evropu,, Voždovac i Mačva na “krovu” su igrali bez golova, dok je golovima Banjca u 33. i Lukića u 89. minutu TSC na svom stadionu bio bolji od novosadskog Proletera (2:0).