20:47 >> 20:52

0

Kapiten orlova propustio priliku da donese Ajaksu veliku prednost

Copyright Profimedia

Moralo je i to jednom da se dogodi, ali trenutak za Ajaks nije mogao da bude gori. Kapiten “kopljanika” Dušan Tadić promašio je penal u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope protiv Rome pri vođstvo svog tima 1:0.

Igrao se 53. minut kada je srpski ofanzivac stao oči u oči sa golmanom “vučice” Pauom Lopezom, koji je pročitao Tadićevu nameru i odbranio mu penal.

Da stvar po Ajaks i Tadića bude gora, samo četiri minuta kasnije Lorenco Pelegrini je poravnao rezultat.

Kapitenu “orlova” ovo je prvi promašeni penal posle 17 uzastopnih koje je pretvorio u gol u svim takmičenjima u dresu Ajaksa. Poslednji put je Tadić bio neprecizan u avgustu 2019. godine u Solunu protiv PAOK, u kvalifikacijama za Ligu šampiona.