Radnički, posle pet mečeva bez pobede, napokon slavio

07.12.2020 | 14:57 >> 15:55

Autor: Milan Nastić

Nišlije bile bolje od Rada - 1:0

Fudbaleri Radničkog iz Niša posle pet mečeva uspeli su da stignu do trijumfa. “Merkalije” su do važnih bodova stigle nakon što su na Banjici pobedile Rad sa 1:0 u 17. kolu Superlige Srbije.

Gol odluke je pao u 76. minutu, preko Dušana Stojiljkovića, a samo četiri minuta kasnije gosti su ostali sa igračem manje, pošto je isključen Bjeličić.

Domaćini nisu uspeli da iskoriste prednost igrača više, i na kraju Radnički zasluženo nosi bodove iz Beograda.

Gde je kraj agonije Radničkog, Vojvodina slavila u Nišu

Što se tiče same utakmice, Rad je bio nešto angažovaniji u prvih 45 minuta, dok su gosti bili bolji u nastavku meča i to krunisali pogotokom.

Radnički se posle ovog trijumfa probio na 11. mesto sa 24 boda, dok je Rad na 18. poziciji sa 13 bodova.

U drugom meču dana Bačka je posle preokreta trijumfovala nad Metalcem – 3:1. Gosti su poveli u 14. minutu preko Maksimovića. Do kraja poluvremena Žakula je izjednačio na 1:1. U nastavku su za tim iz Bačke Palanke pogodili još Velemir i Ratković.

Bačka je ostvarila drugu pobedu u sezoni i trenutno je na 19, pretposlednjem mestu sa 11 poena. Metalac je osmi sa 25 bodova.