Ludnica u Vigu: Dva preokreta, sedam golova i pobeda Sevilje

21:06 >> 21:10

0

Fenomenalna utakmica u Španiji

Copyright Profimedia

Jedna od najboljih utakmica ove sezone u Primeri je odigrana večeras u Vigu. Sedam golova, dva preokreta, pregršt šansi…

Posle svega viđenog na “Balaidosu” je Sevilja savladala Seltu – 3:4 (3:2).

Sve je počelo kada je u sedmom minutu Kounde postigao gol za vođstvo gostiju. A, onda se sve promenilo za tri minuta. Aspas je sa penala u 20. izjednačio, pa je u 23. duplirao vođstvo. Fernando je u 35. poravnao na 2:2, da bi Mendez u 43. vratio prednost domaćem timu i odveo ih na pauzu sa golom viška.

Po povratku na teren je Rakitić u 60. minutu vratio stvari na početak, da bi Gomez u 76. postigao pogodak za vođstvo Sevilje (3:4). Lopetegi je 10 minuta kasnije u igru uveo i Nemanju Gudelja i tako „zatvorio“ meč.

Sevilja je četvrta i ima 61 bod, četiri manje od Barselone i šest manje od prvoplasiranog Atletika. Selta je 10. sa 37 poena.