18:43

0

Vučica napravila još jedan korak unazad u borbi za Evropu

Copyright Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

Sve je dalje Evropa od crveno-žutog dela Rima. Posle poraza u Torinu, Roma je odigrala 1:1 protiv Atalante na “Olimpiku” i može da bude zadovoljnija osvojenim bodom od rivala iz Bergama.

Vodili su izabranici Đanpjera Gasperinija od 26. minuta golom Malinovskog i sve do sredine drugog poluvremena delovalo je da će iz prestonice odneti sva tri boda.

Ipak, neopreznost Robina Gosensa, koji je zbog drugog žutog kartona u 69. minutu morao da napusti igru, dala je krila “vučici” da krene hrabrije ka golu rivala, što je ubrzo i dalo rezultat. Na asistenciju Rodžera Ibanjeza, Brajan Kristante je zatresao mrežu Atalante u 75. minutu i postavio, ispostavilo se, konačan rezultat.

Tu, međutim, nije bio kraj uzbuđenjima u Rimu, pošto je asistent kod izjednačujućeg gola u razmaku od šesdesetak sekundi, u nadoknadi vremena dobio dva žuta kartona i pre vremena otišao u svlačionicu.