Aktivirana je prva klauzula: Sadik u Partizanovu kasu doneo još pola miliona evra

18:03 >> 21:36

0

Nigerijski napadač postigao dva gola protiv Ovijeda

Miljenik navijača Partizana Umar Sadik upravo je u kasu kluba iz Humske ubacio još pola miliona evra.

Nigerijski napadač postigao je dva gola u subotnjoj utakmici protiv Ovijeda i tako stigao do brojke od 20 pogodaka (18 u prvenstvu plus dva u Kupu), koliko je bilo potrebno da bi se aktivirala jedna od klauzula koje su dogovorene prilikom njegovog prelaska sa Topčiderskog brda u Almeriju.

Podsetimo, Partizan je dobio za Sadika pet miliona evra, uz nekoliko klauzula. Jedna je upravo aktivirana, još 500.000 će se naći na računu crno-belih kada odigra 50 utakmica za Almeriju (dosad je skupio 36 nanstupa), a ukoliko se tim iz Andaluzije plasira u Primeru, klub iz Humske će biti bogatiji za još tri miliona evra.

Ipak, posle prokockane pobede u subotu taj put se malo zakomplikovao. Golovima Sadika (22′ penal i 30′) Almerija je imala velikih 2:0 na poluvremenu, uz promašeni penal Korpasa u 12. minutu. Međutim, u nastavku meča slika na terenu se potpuno preokrenula. Ovijedo je krenuo znatno hrabrije i za to je na kraju nagrađen bodom, koji su mu doneli Obeng u 54. i Gripo u 83. minutu.