KRAJ: Atalanta izbacila Ajaks, Danci časno protiv Liverpula, PSŽ silovit (video)

0

Autor: J. T.

Razočaravajuća partija Dušana Tadića i kopljanika. Nejmarov het-trik protiv Turaka

Copyright Profimedia

Iz D grupe u osminu finala Lige šampiona, uz prvoplasirani Liverpul, ide i Atalanta.

Gosti iz Bergama savladali su Ajaks 1:0 u Amsterdamu, iako im je za prolaz bio dovoljan i remi. Slabu partiju prikazali su Dušan Tadić i njegovi saigrači, tako da će oni takmičenje nastaviti u Ligi Evrope, Možda, čak, protiv Crvene zvezde… Strelac odlučujućeg gola bio je Luis Murijel pet minuta pre kraja.

UŽIVO: Borusija, Šahtjor, Real ili Inter?

Liverpul je od ranije imao obezbeđeno prvo mesto, pa je rasterećen išao u Dansku, a domaćin je uprkos primljenom golu već u 1. minutu (Mohamed Salah) uspeo da izbegne poraz i remijem 1:1 časno se oprosti od Evrope za ovu sezonu.

PSŽ je ubedljivo slavio protiv Bašakšehira – 5:1 i vratio se na prvo mesto svoje grupe, iz koje će zajedno sa RB Lajpcigom u osminu finala. U nastavku sinoć prekinute utakmice zbog raszima, trostruki strelac bio je Nejmar, a dva gola dao je Mbape.

TOK UTAKMICA:

20.50 – KRAJ

Ajaks – Atalanta 0:1, Midtjiland – Liverpul 1:1, PSŽ – Bašakšehir 5:1.

90′ – OPET VAR U DANSKOJ

Posle sreće za Liverpul, sada je VAR bio na strani Midtjilanda. U 90. minutu poništen je pogodak Minaminu zbog ofsajda.

85′ – GOOOL!

Atalanta stiže do vođstva pet minuta pre kraja preko Luisa Murijela koji je vešto izbegao ofsajd i onda demonstrirao sjajnu brzinu.

83′ – AJAKSU TEČE VREME

Sve je manje vremena za Dušana Tadića i saigrače da dođu do neophodne pobede protiv Atalante. Gosti se odlično brane.

79′ – CRVENI

Težak posao čeka Ajaksa. Od 79. minuta igraće s igračem manje zbog drugog žutog kartona Rijanu Gravenberku.

90′ – KRAJ

PSŽ – Bašakšehir 5:1. Tri gola Nejmara i dva Mbapea za prvo mesto u grupi.

77′ – SREĆA ZA LIVERPUL

Imali su gosti sreće, VAR je poništio pogodak Midtjilanda za 2:1 zbog ofsajda. Ponoto je Šolc zatresao mrežu.

75′ – ZICER!

Veliki, veliki promašaj Klasena koji bi mogao da košta Ajaks prolaza. Ekelenkamp ga je sjajno proigrao petom, ali je Pjerluiđi Golini odbranio šut bivšeg veziste Verdera.

68′ – PENAL?

Prvo su igrači Atalante tražili penal zbog igranja rukom, što se ispostavilo kao netačno i dobra odluka španskog sudije Del Sera Grandea, a potom su i igrači Ajaksa širili ruke. Čini se da su oni imali više razloga posle greške defanzivaca Atalante i  Huntelarovog pada u kaznenom prostoru rivala, ali ponovo nije bilo prekidanja igre.

62′ – GOOOL

Midtjiland stiže do izjednačenja protiv Liverpula! Strelac je Aleksander Šolc iz penala.

56′ – DERBI PO MERI GOSTIJU

Prilično dosadnu utakmicu igraju Ajaks i Atalanta, ali to je i moglo da se pretpostavi imajući u vidu njenu važnost. Gosti su prepustili loptu domaćinu, kom je pobeda neophodna, i uspešno se brane. Nema sumnje da će, kako vreme bude prolazilo, Ajaks morati da krene u juriš, pa će to možda doneti i nešto zanimljivija dešavanja na terenu.

62′ – GOOOL

Drugi put u meću strelac je Kilijan Mbape. Di Marija mu je nesebično asistirao.

57′ – GOOOL!

Trgli su se Turci. Topal smanjuje zaostatak. Uz mnogo sreće…

50′ – GOOOL!

Izgleda je igrače PSŽ, a posebno Nejmara, baš razljutilo to što su morali i drugi dan na teren. Od 50. minuta vode 4:0. Het-trik Nejmara.

45′ – POLUVREMENA

Pauza je i u Holandiji i Danskoj. Nema većih uzbuđenja u derbiju između Ajaksa i Atalante – tek po jedna šansa na obe strane, dok se u Danskoj igra otvoreno na obe strane, što je i razumljivo jer je utakmica bez rezultatskoj značaja.

45′ – POLUVREME

Naravno, samo u Parizu gde je jučerašnja utakmica nastavljena od 13. minuta.

42′ – GOOOL!

Prvo je u 39. minutu poništen gol Mičelu Bakeru na asistenciju VAR zbog ofsajda, ali je samo tri minuta kasnije, ipak, 3:0 za PSŽ. Strelac je Kilijan Mbape iz penala.

38′ – GOOOL!

Nejmar ponovo. Brazilac vraća Parižane na prvo mesto u grupi, ispred Lajpciga. Ovaj put je pogodio iz kontranapada.

20′ – ŠANSA U AMSTERDAMU

Odlična akcija Atalante, međutim, neprecizan šut De Rona iz povoljne pozicije.

21′ – GOOL!

Nejmar pogađa za vođstvo Pari Sen Žermena. Podsećamo, u Parizu je utakmica nastavljena od 13. minuta. Fantastično je šutirao Brazilac za ivice kaznenog.

1′ – GOOOL!

Liverpul je brzo stigao do prednosti. Strelac je Mohamed Salah, koji je iskoristio poklon posle greške protivničkih igrača. Samo 55 sekundi prošlo je od početka utakmice.

18.40 – OSMINA FINALA

U drugu fazu takmičenja već su prošli Bajern Minhen, Mančester siti, Porto, Liverpul, Čelsi, Sevilja, Borusija Dortmund, Lacio, Juventus, Barselona, RB Lajpcig i PSŽ.