KRAJ: Čelsi održao čas fudbala Realu i prošao u finale!

18:30 >> 21:05

0

Plavci zakazali meč sa Sitijem u borbi za pehar

Copyright Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

Pehar Lige šampiona će završiti u Engleskoj to je sigurno! Dva premijerligaška kluba boriće se 29. maja za titulu evropskog prvaka u Istanbulu.

Čelsi je u drugom polufinalu lako savladao madridski Real i zakazao je duel sa Mančester sitijem – 2:0 (1:0).

Puleni Tomasa Tuhela su održali čas fudbala španskom timu u Londonu i zaista je pravo čudo kako nisu zatresli mrežu Kurtoe bar još nekoliko puta. Bez obzira na to, sigurno neće žaliti za propuštenim prilikama. Golove za “plavce” postigli su Verner i Maunt i tako im doneli plasman u finale.

Podsetimo, u utorak je Mančester siti ukupnim rezultatom od 4:1 pobedio PSŽ.

Dešavanja sa „Stamford bridža“ ste mogli da pratite na portalu „24sedam“.

Utakmica je završena. Čelsi je slavio sa 2:0 i prošao je u finale!

90′ – JOŠ ČETIRI MINUTA

Igraće se još četiri minuta u Londonu.

88′ – DVE PROMENE TUHELA

Napravio je Tuhel dve izmene. Ušli su Džejms i Zijeh umesto Maunta i Aspilikuete. Zidan je umesto Azara uveo Marijana.

85′ – MAUNT!

Kante krade loptu, ostavlja za Pulišića koji fintom vara čuvare pa ubacuje u peterac gde je bio Maunt koji je zatresao mrežu. Nedostižna prednost domaćina!

81′ – POKUŠAVA REAL

Traži Real neku šansu da dođe do gola, rade to na veoma loš način, nema neke opasnosti.

76′ – ČELSI SJAJAN

Igra Čelsi sjajno, pravo je čudo kako nemaju veću prednost. Zidan je napravio novu izmenu, ušao je Rodrigo umesto Kazemira.

72′ – ŽUTI ZA KROSA

Oštar start Tonija Krosa. Dobio je žuti karton.

68′ – VERNER VAN TERENA

Verner je zamenjen, ušao je Pulišić.

66′ – KANTE I KURTOA

Ekspresna kontra Čelsija, Verner ostavlja za Kantea koji je bio u odličnoj situaciji, ponovo je Kurtoa sprečio gol.

Tanjug/AP Photo/Alastair Grant

63′ – IZMENE ZIDANA

Zidanove izmene. Ušli su Valverde i Asensio umesto Mendija i Vinisijusa.

62′ – SUKOB NAĆA I HAVERCA

Napravio je Naćo faul na sredini terena. Usledilo je koškanje i guranje dok je Haverc bio na zemlji. Orsato je Naću pokazao žuti karton i upozorio ga da se smiri.

60′ – PONOVO HAVERC!

Mogao je Haverc da stavi tačku. Izašao je u situaciji jedan na jedan sa Kurtoom, ali je čuvar mreže gostiju nogom uspeo nekako da odbrani i spreči pogodak.

54′ – MAUNT!

Nastavljaju se napadi “plavaca”. Još jedna sjajna akcija, lako su prevarili čuvare, Maunt je izašao sam pred Kurtou, šutirao je preko gola.

52′ – PRETI ČELSI

Posle prekida i centaršuta je Silva bio najviši u skoku, poslao je loptu preko prečke.

46′ – PREČKA HAVERCA

Mogao je Čelsi odmah na startu drugog poluvremena da duplira prednost. Haverc je glavom šutirao, prečka je spasila Kurtou.

45′ – POLUVREME

Izborio je Čelsi korner, ali su se presporo išli ka korner zastavici, Orsato je odlučio da nema čekanja i svirao je kraj prvog dela. Domaći tim ima gol prednosti na pauzi.

43′ – SEBIČNOST MAUNTA

Prošao je Maunt odlično po strani, ušao u kazneni prostor i odlučio je sam da pokuša da reši situaciju, Verner i Kante su bili u boljoj poziciji.

39′ – KARTON ZA KRISTENSENA

Izvukao se Kristensen na startu meča posle jednog oštrog starta, nije se spasao u 39. minutu. Novi neoprezan start, Orsato mu pokazuje javnu opomenu.

37′ – ŽUTI ZA RAMOSA

Posle tog pokušaja je Real brzo izveo korner, spremali su kombinaciju i onda se čuo sudijski zvižduk zbog signalizacije pomoćnika. Ramos je rvačkim zahvatom bacio Aspilikuetu na zemlju. Dobio je žuti karton dok je pokušavao da objasni Orsatu o čemu se radilo.

36′ – BENZEMA SJAJAN, MENDI BOLJI

Sjajan prodor Modrića po strani, idealan centaršut za Benzemu koji je potpuno neometan šutirao glavom, Mendi je fenomenalno intervenisao i sprečio pogodak.

28′ – VERNER ZA 1:0!

Lepa akcija Čelsija, Kante je odradio dupli pas sa Vernerom, pa je prosledio loptu do Haverca koji je pogodio prečku u pokušaju da prebaci Kurtou, ali je Verner pratio sve to i nije mu bilo teško da sa nekoliko metara glavom zatrese praznu mrežu.

25′ – BENZEMA BLIZU GOLA

Posebnu pažnju odbrana Čelsija obraća na Benzemi. Konstantno je zatvoren, oko njega su uvek bar dvojica čuvara. Ipak, u 25. minutu je uspeo da se iskrade, da dođe do pozicije za šut, Mendi je uspeo sjajnom intervencijom da spreči pogodak i da pošalje loptu u korner posle kog nije bilo opasnosti.

19′ – OFSAJD VERNERA

Došla je lopta do Vernera, on je poslao iza leđa Kurtoe, krenuo je da proslavlja pogodak, ali je linijski sudija podigao zastavicu, bio je u ofsajdu.

17′ – MODRIĆ DO MENDIJA

Nameštao se Modrić, tražio poziciju, šutirao, pravo u ruke Mendija.

14′ – ŽUTI ZA ŽORŽINJA

Imao je Čelsi prekid, intervenisala je odbrana gostiju, lopta je došla do Azara koji je sjajnom fintom prevario Žoržinja koji ga ruši. Dodeljen je prvi žuti karton na meču.

12′ – RIDIGER ZAPRETIO

Odlično je Ridiger šutirao sa velike udaljenosti, Kurtoa je imao mnogo problema da interveniše.

4′ – OŠTRI STARTOVI DOMAĆINA

Dva veoma oštra starta domaćeg tima, Kristensena na Azaru i Ridigera na Krosu. Sudija Orsato im je dao samo opomenu, nije počeo da deli kartone.