19:59 >> 20:02

0

Holandski prvak izgubio u Amsterdamu odlučujući meč protiv Atalante

Copyright Tanjug/AP Photo/Peter Dejong

Pre dve godine su bili najprijatnije iznenađenje. Evropa je žalila kako im je za dlaku izmaklo finale sa Liverpulom, ali nije to više taj Ajaks, ratigran i efikasan.

Nije više ni taj Dušan Tadić, treba reći pošteno činjenično stanje, jer su oni “kopljanici” razbijali i Real i Juventus pred njihovim navijačima, a ovaj ipak nije bio u stanju da odigra i remi sa solidnom ekipom iz Bergama. Ajaks je na Amsterdam areni poražen od Atalante sa 0:1, a jedini gol na utakmici postigao je Luis Murijel u 85. minutu.

Zbog ovog kiksa, jer Ajaksu je iz meča sa Italijanima bila neophodna pobeda da bi bili drugi u grupi D, holandski prvak će na proleće igrati u Ligi Evrope. U najkvalitetnijom takmičenju nastupiće Liverpul i Atalanta.

Tanjug/Bo Amstrup/Scanpix via AP

Crveni su u psolednjem meču grupne faze igrali nerešeno sa Midtjilandom u Danskoj – 1:1. Salah je već u 1. minutu gostima doneo prednost, da bi Danci izjednačili iz penala u 62. minutu preko Šolca.