aktuelno

Srpski zet činio čuda na golu: Kurasao osvojio istorijski bod na Mundijalima (VIDEO)

21.06.2026

07:01

0

Autor: D. N.

Na klupi je nekadašni selektor naše zemlje

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Srpski zet činio čuda na golu: Kurasao osvojio istorijski bod na Mundijalima (VIDEO)
Copyright Tanjug/AP Photo/Reed Hoffmann

I fudbalska reprezentacija Kurasaoa je uspela da osvoji prve bodove na jednom svetskom prvenstvu. Debitant na Mundijalima je u Kanzas Sitiju odigrao bez golova protiv Ekvadora u drugom kolu E grupe.

Tako da sada selekcija sa Kariba, koju vodi nekadašnji selektor Srbije Dik Advokat ima teorijske šanse za prolaz dalje. Nisu velike, ali ipak postoje. 

Nemci koji su pobedili Obalu Slonovače su na prvom mestu sa šest bodova. Obala Slonovače ima tri, a Ekvador i Kurasao po bod. I p poslednjem kolu, 25. juna, igraće Nemačka i Ekvador, odnosno Obala Slonovače i Kurasao. 

Najzaslužniji za to što je 82. reprezentacija na FIFA rang listi odolela selekciji iz Južne Amerike, koja je na 23. mestu bio je i golman Eloj Rum. Čuvar mreže FK Majami je upisao čak 15 odbrana, a između ostalog njegova supruga je srpska influenserka Zorana Jovanović, poznatija kao Zorannah.

U prethodnom duelu je međutim Rum bio nemoćan pošto su mu Nemci dali čak sedam golova

Pogledajte i najvažnije detalje. 

 

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike