aktuelno

Lalatović potvrdio - odlazi iz Novog Pazara! Sve je puklo zbog budžeta za Evropu!

22.05.2026

16:34

0

Autor: A. Š.

Subotnji okršaj protiv Vojvodine biće ujedno i oproštajni za temperamentnog stratega na klupi plavo-belih

Google Dodaj 24sedam kao Google izvor
Lalatović potvrdio - odlazi iz Novog Pazara! Sve je puklo zbog budžeta za Evropu!
Nenad Lalatović - Copyright MN Press

Iako je već nakon prvog zajedničkog izazova postalo kristalno jasno da su Nenad Lalatović i Novi Pazar dobitna kombinacija, ova fudbalska romansa se ekspresno završava. Između temperamentnog stručnjaka i standardnog superligaša odmah je kliknulo, a Lalatović je u rekordnom roku postao apsolutni miljenik publike na stadionu kraj Jošanice. Ipak, subotnji okršaj protiv Vojvodine biće ujedno i njegov oproštajni meč na klupi plavo-belih.

Razlog za prekid saradnje leži u nemogućnosti da se pronađe zajednički jezik na finansijskom polju, kako kada je reč o ličnim uslovima šefa struke, tako i po pitanju klupskog budžeta sa kojim bi Lalatović mogao da garantuje borbu za sam vrh.

Na vanrednoj i izuzetno emotivnoj konferenciji za medije, pred novinare su zajedno izašli generalni sekretar Pazaraca Fikret Međedović i Nenad Lalatović, kako bi javnosti predočili čistu istinu o rastanku.

- Nisam slučajno ovde danas. Onog dana kada je Nenad Lalatović došao u Novi Pazar rekao je da mu je najbitnije kako će biti ispraćen iz našeg kluba. Biće ispraćen onako kako dolikuje – u velikom stilu. Želim da ovim putem predstavimo ljudima našu viziju i objasnimo zašto nije došlo do nastavka saradnje. Nismo mogli da ispoštujemo Nenadove finansijske zahteve, nismo mogli da mu obećamo budžet sa kojim bi on jurio Evropu i prve tri pozicije. U ovom momentu Novi Pazar ne može da ima budžet ni od 3.000.000, ni od 2.000.000 evra… Moramo da nastavimo da radimo racionalno i domaćinski. Radićemo kao i tokom prethodne dve godine. Trudićemo se da afirmišemo mlade igrače. Klub smo koji može da bude lepa odskočna daska za dalje. Mnogi momci su kasnije finansijski obezbedili - počeo je Međedović obraćanje, pa potom nastavio u istom ritmu:

- Novi Pazar će u novu sezonu ući sa sačuvanom okosnicom tima. Premijerno mogu da kažem da ćemo sačuvati 18 igrača. Golman Miloje Preković produžio je ugovor na još jednu sezonu, a sa Matijom Malekinušićem smo obnovili saradnju na još dve godine uprkos povredi. Imao je veliki uticaj na našu igre i rezultate. Verujemo da će po oporavku nastaviti sa sjajnim partijama. Blizu smo dogovara i sa Filipom Bačkuljom. Počećemo sezonu sa tim momcima, ali i pet, šest pojačanja, koja u ovom momentu možemo da platimo. Ne možemo da plaćamo skupe novajlije, ali nastavićemo da se borimo kao i do sada. Nadam se da će sve ići po planu, da uvek budemo jaki. Moramo da budemo realni, veliki je uspeh što smo bili treći, pa potom peti, a imajući u vidu sa kakvom konkurencijom se suočavamo. Navijačima mogu da obećam da ćemo se uvek boriti za gornji deo tabele, a ako se situacija otvori – i za nešto više.

Prvi čovek sportskog sektora Novog Pazara je naglasio da stabilnost kluba ostaje svetinja i da se prošlost, u kojoj su igrači trpeli zbog besparice, nikada neće ponoviti.

- Novi Pazar više nikada neće biti dužan nikome. Nećemo biti u situaciji da me igrači vuku za rukav i kažu kako ih izbacuju iz stana, kako deca nemaju hranu… Igrači su danas dobili plate. Situacija je stabilna, ali ne možemo da idemo preko toga. Mogu da dovedem pet igrača i da im dam sve što žele, ali to može da potraje pet meseci… Dok smo tu nikoga nećemo lagati. Koliko god možemo toliko ćemo dati. Ovo je druga kuća Nenada Latatovića i uvek će biti dobrodošao, kao prijatelj, a možda jednog dana ponovo i kao trener.

Reč je potom uzeo Nenad Lalatović, koji je sa mnogo poštovanja i biranim rečima govorio o periodu provedenom u gradu na Jošanici.

- Situacija je fenomenalna. Ne postoje dugovanja, plate su redovne, hranimo se u najboljim restoranima… Ovde svako može da profitira. Besprekoran klub. Ideala odskočna daska. Voleo bih da možemo da dovedemo Adema Ljajića, Uroša Nikolića, Radomira Milosavljevića… Da smo u situaciji da platimo obeštećenja. Nikome Pazar nije ostao dužan. Svaka čast svima, gradonačelniku, svim ljudima na čelu sa Fikretom.

Pitanja novinara u sali nisu bila ni potrebna, pošto je Lalatović sam otvorio dušu i objasnio sve detalje svojih zahteva.

- Bila mi je velika čast da budem trener ovako velikog kluba. Emocije su velike, prepoznate su odmah. Nikada ovde nisam došao zbog Pere, Marka, Janka… Već zbog navijača, grada i ljubavi koju sam prepoznao još kada sam bio trener drugih klubova. Prihvatio sam sve uslove kada sam dolazio, nisam pregovarao. Sada sam tražio ugovor kakav sam imao u Lučanima, jer sam došao za skromniju cifru. Novi Pazar je klub sa možda i najmanjim budžetom u ligi i nisu u mogućnosti da ponude takav ugovor. S obzirom na to da sledeće sezone ispadaju četiri kluba, želeo sam da dođu neki igrači poput Nikolića, Milosavljevića iz Niša, Kuveljića iz Spartaka… To su momci čije uslove klub verovatno ne može da ispoštuje. Iznosio sam ove podatke, da bi se možda javili neki sponzori, da se opet borimo za Evropu. Fikret Međedović je gospodin, čovek sa kojim sam od početka imao sjajnu saradnju.

Na samom kraju, dosadašnji šef struke osvrnuo se na predstojeći duel sa Vojvodinom u poslednjem kolu, čestitavši svom bivšem klubu na istorijskom uspehu i razdvajanju večitih rivala.

- Vojvodina je imala sjajnu sezonu. Igrali su finale Kupa i bili blizu da ponove rezultat koji su ostvarili za vreme mog mandata. Vodili smo tada 2:0 protiv Partizana, primili gol u poslednjim sekundama… Samo nismo imali toliko veliku armiju navijača iza sebe, kao što je to sada bio slučaj. Mi smo ipak bili uspešniji u penalima. Završili su sezonu na drugom mestu u ligi. Želim da pohvalim ceo stručni štab na čelu sa Miroslavom Tanjgom, kao i prvog čoveka kluba – Dragoljuba Zbiljića. Obećao je da će razdvojiti Zvezdu i Partizan. Ispunio je to… Imaju sjajan tim i čestitam na velikom uspehu. Nije bilo lako igrati na takvom nivou. Besprekorno. Čestitam i navijačima. Voleo bih da stadion bude pun, da dođu njihovi i naši navijači - istakao je Lalatović, a potom poslao poruku o suđenju na koje je do sada ćutao:

- Nemamo šta da izgubimo. Najbitnije je da se niko ne povredi, da sudija ne bude u prvom planu. Do sada sam ćutao, ali samo ću spomenuti da smo oštećeni na tri utakmice ove polusezone. Ništa nismo rekli, jer smo veliki klub. Ne želimo da se žalimo. Nije se pričalo o tome da nismo imali suđenje kakvo sam očekivao u some ključnim mečevima. Iz poštovanja prema Branku Radujku, Domeniku Mesini, FSS, Sudijskoj komisiji, nismo se žalili. Borićemo se sutra da se ne obrukamo, da se suprotstavimo adekvatno, da publika uživa.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike