aktuelno

Barselona pronašla čudo od deteta: Jamal dobija konkurenciju! (VIDEO)

17.09.2025

07:40

0

Autor: Kristina Lučković

Snimci njegovih poteza, driblinga i golova brzo su preplavili društvene mreže

Barselona pronašla čudo od deteta: Jamal dobija konkurenciju! (VIDEO)
Copyright Profimedia

Iz čuvene Barselonine akademije La Masija stiže novo čudo od deteta – Destini Kosis Ejiofor Džon, jedanaestogodišnji fudbaler koji je svojim neverovatnim učinkom već skrenuo pažnju svetske fudbalske javnosti.

Za Destinija mnogi već sada govore da bi mogao da nadmaši i trenutno najveću mladu zvezdu katalonskog giganta – Lamina Jamala, koji je sa samo 17 godina postao starter Barselone, osvojio EURO sa Španijom i ušao u FIFA tim godine za 2024.

Barselona pronašla čudo od deteta: Jamal dobija konkurenciju! (VIDEO)Profimedia/ABACA/Abaca Press
Lamin Jamal

100 golova u 27 utakmica

Destini je u prethodnoj sezoni za mlađe kategorije Barsine akademije postigao neverovatnih 100 golova na samo 27 utakmica, čime je zaslužio promociju u U12 selekciju.

Ni tamo nije stao – u novoj kategoriji već ima 31 pogodak na 14 mečeva, i nastavlja da pokazuje izvanredan talenat, osećaj za prostor i golgeterski instinkt koji podseća na Jamala u njegovim mlađim danima.

 

 

Snimci njegovih poteza, driblinga i golova brzo su preplavili društvene mreže, a među navijačima Barselone se već uvrežio nadimak – "novi Lamin Jamal". Njegove bravure postale su viralne, a mnogi veruju da je La Masija ponovo proizvela generacijskog talenta.

Dok evropski klubovi sve češće ulažu u skauting i kupovine mladih zvezda, Barselona se i dalje može osloniti na svoju legendarnu akademiju, koja je iznedrila imena kao što su Ćavi, Inijesta, Mesi, a sada i Lamin Jamal.

Bonus video: 

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike