Kapiten Ivanović i VBA ponovo poraženi: Njukasl zatresao mrežu u 20. sekundi

Još jedna neuspeh Vest Broma

Copyright Tanjug/Richard Sellers/ Pool via AP

Dao je Slaven Bilić kapitensku traku Branislavu Ivanoviću uoči meča na „Sent Džejms parku“. Dovoljan znak kakav je utisak srpski fudbaler ostavio na sve u Vest Bromu.

Nažalost, njegov tim je na kraju poražen – 2:1 (1:0).

Gori početak od ovog verovatno nisu mogli ni da zamisle. Ivanović je napravio grešku u borbi za loptu, Vilson dodao do Žoeliton koji savršenim pasom pronalazi Almirona za 1:0 posle 20 sekundi igre. Ipak, to nije najbrži gol u istoriji „svraka“, brži je bio Alan Širer koji je zatresao mrežu Sitija u januaru 2003. godine za 11 sekundi.

Nisu se gosti predavali, nagrađeni su za to pogotkom Furlonga u 50. minutu. Napadali su, čak imali bolje šanse, da bi u 82. minutu Marfi savršeno centrirao, a Gejl glavom „zakucao“ loptu u gol. I Marfi i Gejl su ušli u igru u drugom poluvremenu, tako da je Stiv Brus pogodio sa izmenama.

Njukasl je 11. sa 17 bodova, Vest Brom je pretposlednji sa šest poena.