Dubravka, crni sine, šta uradi to: Slovački golman prešao put od sjaja do očaja (VIDEO)

23.06.2021

16:57 >> 17:35

0

Golman Njukasla odbranio penal, pa dao autogol za špice

Copyright Slovakia's goalkeeper Martin Dubravka scores an own-goal while attempting to clear the ball during the Euro 2020 soccer championship group E match between Slovakia and Spain at La Cartuja Stadium in Seville, Spain, Wednesday June. 23, 2021. (David Ramos, Pool photo via AP)

Golman reprezentacije Slovačke Martin Dubravka za svega 16 minuta utakmice protiv Španije pokazao je koliko fudbalska sreća ume da bude varljiva.

Čuvar mreže Njukasla prvo se u 14. minutu bacio na pravu stranu odbranivši penal Alvaru Morati, da bi u 30. minutu napravio neshvatljivu grešku omogućivši čudnim autogolom da protivnik povede sa 1:0.

Lošoj intervenciji je prethodio rikošet od Sarabijinog šuta u prečku, koji je završio visoko iznad gola. Lopta se u padu vraćala na teren, tik uz prečku, a Slovak je umesto u korner loptu zakucao u sopstvenu mrežu.

Tačku na poluvreme stavio je Laport na asistenciju Morate, koji se tako iskupio za promašeni jedanaesterac.