22:51

0

U poslednje kolo grupne faze sve četiri selekcije ulaze sa istim brojem bodova

Copyright Tanjug/AP Photo/Andreea Alexandru

U većini grupa mnogo toga je već poznato uoči poslednjeg kola grupne faze na Euru u Nemačkoj, ali će „dan D“ u grupi E biti paklen. Belgija i Rumunija večeras su spustili zavesu na 9. dan prvenstva Evrope, a De Brujne i drugovi su pobedom (2:0) doveli do toga da u poslednje kolo grupne faze sve četiri reprezentacije će ući da po tri boda.

Sjajan meč odigrali su Belgijanci i Rumuni. Bez dileme jedan od najboljih u dosadašnjem toku šampionata i pravo je čudo kako je završen sa samo dve lopte u mreži, tim pre što je prvi gol postignut posle samo 73 sekunde utakmice kada je Tilemans poslao strelu u gol Rumuna pošto je prethodno veliki deo posla odradio Romelu Lukaku.

Belgijanci su ekspresno stavili Rumune u podređen položaj, ali daleko od toga da su naše komšije bile potpuno bezopasne. Ipak, De Brujne i drugovi bili su neuporedivo konkretniji rival, pa su još tokom prvog poluvremena mogli da naprave mnogo veću prednost od one sa kojom su otišli na veliki odmor (1:0).

Drugi period protekao je u identičnim tonovima. Dva šuta De Brujnea najavila su konačni juriš Belgijanaca ka dupliranju prednosti, do koje su došli 64. minutu posle gola Lukakua. Ipak, iz VAR sobe je stigao signal da se snažni napadač nalazio u ofsajd poziciji, pa mu je tako poništen i treći gol na tekućem Euru.

Silne promašene šanse Belgijancima su umalo došle na naplatu u 68. minutu, kada je Man izašao sam pred Kastelsa, ali šutirao pravo u njega i tako propustio najbolju priliku Rumuna u dotadašnjem toku meča. A, kada Rumuni nisu kaznili rivala, bili su kažnjeni sami, pošto je De Brujne u 80. minutu zatresao mrežu Nice i overio prvi trijumf "crvenih đavola" u Nemačkoj.

KRAJ! Belgija je pobedila Rumuniju 2:0!

90. minut - Igraće se još četiri minuta.

Tanjug/AP Photo/Andreea Alexandru

84. minut - Malo je nedostajalo da Alibek vrati rezultatsku neizvesnost u meč. Savladao je Kastelasa, ali je lopta bila preslaba na putu ka mreži pa je Faes uspeo da je spreči da pređe gol liniju.

83. minut - Imao je Trosar sjajnu šansu da reši sve nedoumice oko konačnog ishoda meča, izašao je sam pred golmana Rumunije, ali se umesto na šut odlučio za dodavanje i pogrešio.

80. minut - GOOOL! Belgija sada vodi 2:0, strelac je De Brujne!

72. minut - Karasko umesto Dokua, a Mangala umesto Tilemansa.

68. minut - Kakva šansa za Rumune. Milimetri su delilu Mana da kazni sve promašaje Belgijanaca, izašao je sam pred Kastelsa, ali šutirao pravo u njega.

66. minut - Nova šansa za Lukakua, šutirao je snažno i precizno, ali se dobro postavio Nica i uspeo da upiše još jednu intervenciju.

64. minut - PONIŠTEN GOL! Koliko sreće nema Romelu Lukaku, ponovo mu je poništen gol, ovoga puta zvog ofsajda.

57. minut - Prva promena kod Belgijanaca, Trosar menja Lukebakija.

Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

55. minut - Ponovo preti De Brujne, ovoga puta sa druge strane terena. Nica je morao da zagreje dlanove.

52. minut - Sjajno se De Brujne namestio iskosa sa leve strane, gađao dalji ugao, ali je lopta prohujala pored stative.

48. minut - Prvi prete Rumuni. Mihaila je u punom trku pretrčao polovinu terena, ali kao da je u odsudnom trenutku ostao bez snage, pa je šutirao nekontrolisano preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo promena u sastavima u odnosu na početak meča.

45. minut - Posle jednog minuta nadoknade vremena završeno je prvo poluvreme. Belgija - Rumunija 1:0.

42. minut - Pravo je čudo kako Belgijanci imaju samo gol prednosti, s obzirom na broj situacija koje su obećavale neuporedivo više od onoga kako su završene.

37. minut - Man je probao sa distance, ali preslabo za Kastelsa.

35. minut - Lukebakio dobija prvi žuti karton na meču.

31. minut - Doku je snažno šutirao iskosa sa šest metara u bliži ugao, Nica je još jednom sjajno intervenisao.

25. minut - Koriste Rumuni svaku priliku da konkretnije pređu na polovinu Belgijanaca i ugroze im gol, ali zasad poslednja linija "crvenih đavola" radi odličan posao.

19. minut - Kakva šansa za Belgijance. De Brujne je nanizao nekoliko rumunskih reprezentativaca, maestralno uposlio na desnoj strani Lukebakija, koji je napravio nekoliko driblinga ušao malo ka sredini kaznenog prostora i odlično šutirao, ali je Nica još boljom paradom sačuvao svoju mrežu.

13. minut - Sjajna prilika za Lukakua, u poslednjem trenutku ga je izblokirao Marin i sprečio izvestan gol.

12. minut - Belgijanci su znatno opasniji i mnogo bliži drugom golu nego Rumuni izjednačenju.

5. minut - Prete i Rumuni. Burka je šutirao glavom na petercu ali je Kastels prebacio loptu u korner.

2. minut - GOOOOL! Vodi Belgija! Najveći deo posla odradio je Lukaku. Primio je loptu u srcu kaznenog prostora, sjajno se zagradio i ostavio povratnu loptu Tilemansu koji je šutnuo iz prve i zatresao mrežu rivala.

1. minut - Meč je počeo!

SASTAVI

BELGIJA: Kastels – Kastanj, Faes, Fertongen, - Doku, Tilemans, Onana, Teat – De Brujne, Lukaku, Lukebakio.

RUMUNIJA: Nica – Raciju, Dragušin, Burka, Banku – M. Marin – Man, R. Marin, Stanču, Mihajla – Draguš.