Nemci još jednom pokazali koliko su moćan tim! Mađarska šansu traži u poslednjem kolu!

19.06.2024

19:58

0

Autor: G. F.

Panceri su ozbiljna reprezentacija, sada je to svima postalo jasno

Gol Musijale - Copyright Tanjug/AP Photo/Ariel Schalit

Fudbalska reprezentacija Nemačke obezbedila je učešće u drugoj fazi Evropskog prvenstva.

Ostvarii su Panceri i drugu pobedu na Euru, sada je njihovu moć osetila Mađarska - 2:0 (1:0) i kolo pre kraja znaju da idu dalje.

Fudbal je zaista jedna jednostavna i laka igra. Ako umeš da je igraš. A Nemci umeju, i te kako umeju. Osetila je to i "laka konjica" iz našeg komšiluka na svojoj koži. Po gol Pancera u 22. minutu prvog i 22. minutu drugog poluvemena bio je više nego dovoljan za sigurnu pobedu i obezbeđeno mesto u nastavku takmičenja.

Što se Mađara tiče pokazali su da nisu zaboravili šta umeju sa loptom, ali će zbog veoma lošeg izdanja u prvom kolu, sada morati da čekaju poslednje i duel sa Škotima, kako bi eventualno, kao treći u grupi pronašli mesto u osmii finala Evropskog prvenstva.

Golove za Nemačku večeras su postigli Musijala i Gundoan, a moraju se istaći i još dva detalja. Prvi je fenomenalna odbrana Nojera u 26. minutu, a drugi reakcija Kimiha koji je sa gol liije skinuo loptu i tako sačuvao mrežu svoje reprezentacije u poslednjem minutu utakmice.

Nemačka će u poslednjem kolu igrati sa Šajcarskom, a Mađarska, kao što smo već napisali, sa Škotskom.

Kraj utakmice, sigurna pobeda Nemačke.

90. minut - Mitelšted dobija žuti karton. Još jedan nestvaran promašaj Mađara. Sa gol linije im je sklonjena lopta.

87. minut - Sve je ovde jasno. Nemačka ide dalje, Mađari u poslednjem kolu moraju da traže spas i nastavak takmičenja.

84. minut - Nemci menjaju kapitena, Gundoan ide na odmor, Undav na teren.

83. minut - Gužva pred golom Nemačke posle kornera, čisti Džan, a za njim i Ridiger.

80. minut - Miran period utakmice, domaćin EP ima prednost koja garantuje mirnu završnicu.

75. minut - Potpuna kontrola igre Nemaca, baš deluju moćno na svakom mestu na terenu. Pokušao je Sane, Gulaši izbacio loptu u korner. Umesto Kerkeza i Bole ušli su Žolt Nađ i Adam.

71. minut - Još dve promene u redovima Nemačke. Džan menja Andriha, a Fihrih Musijalu.

67. minut - GOOOL! Nemačka vodi 2:0, Gundoan je strelac! Koliko je fudbal laka igra kad umeš da je igraš, videlo se iz maestralne akcije Nemaca, jedne od onih "ovo bi mogao svako da uradi". Maestralno!

64. minut - Menjaju i Mađari. Umesto Nađa igra Klajnhajsler.

62. minut - Musijala pokušava sa 20-ak metara, preko gola ide lopta.

60. minut - Strašna šansa za Vargu! Prebacio je golo sa pet, šest metara posle centaršuta Šalaja.

57. minut - Prve izmene u redovima Nemačke, umesto Virca na terenu je Sane, a umesto Kaverca Filkrug.

55. minut - Prodor Gundoana, šut Krosa, brani Gulaši!

49. minut - Izvela je Mađarska četvrti korner, Soboslaj je centrirao, ali je defanziva Nemačke odradila posao i otklonila opasnost.

Utakmica je nastavljena!

Završeno je prvo poluvreme. Nemačka ima minimalnu prednost, videlo smo jedan gol, a mogli smo još poneki na obe strane.

45+(2). minut - Mađari su dali gol, ali iz ofsajda, pa je opravdano poništen.

44. minut - Sitan vez Nemaca i bomba Musijale, lopta je fijuknula pored gola. Usput je nekog i zakačila pa su Nemci izveli i osi korner.

41. minut - Malo je falilo da Šalaj zatrese svoju mrežu. Reagovao je na jedan centaršut i glavom poslao loptu koji centimetar pored stative.

37. minut - Pritisli su ponovo Panceri, žele da do poluvremena stignu i do drugog gola. Posle serije kornera i gužvi pred golom Mađarske, napravljen je faul u napadu.

34. minut - Nemaćka jeste bolja, ali se i Mađarima mora odati priznanje za borbenost.

29. minut - Novi odličan napad Mađarske, Ta blokira šut Soboslaja, lopta ide u korner.

26. minut - Soboslaj sjajno šutira, Nojer vadi loptu iz ćoška, ali Mađari ne uspevaju da je uguraju u gol.

22. minut - Vodi Nemačka. Užasna reakcija odmrane Mađarske. Musijala kažnjava seriju grešaka odbrane rivala i dovodi Pancere u vođstvo.

15. minut - Dobar napad Mađara, šut Šalaja, ali Kimih uklizava u pravom trenutku.

11. minut - Haverc se poigrao sa Orbanom, ali je golman Mađarske briljantno odbranio šut sa 5 metara.

6. minut - Zapretili su Mađari ponovo, dobar blok Andriha. Posle kornera nije bilo opasnosti po domaćina.

5. minut - Prvi šut u okvir gola od strane Nemaca. Haverc nije bio dovoljno precizan, a nije bilo ni snage u tom pokušaju.

1. minut - Posle samo 15 sekundi velika greška odbrane Pancera, ali Nojer uspeva da odbrani.

- Počelo je, sa centra su krenuli Nemci.

- Intonirane su himne dve reprezentacije, sve je spremno za početak susreta.

- Igrači su na terenu. Trbine stadiona u Štutgartu ispunjene, domaći navijači očekuju novu veliku predstavu od svojih ljubimaca.

Ovo su sastavi za koje su se opredelili selektori Nemačke i Mađarske.

- Glavni sudija je Dani Makeli, a uz aut-linije će stajati Hesel Stegstra i Jan de Vris. Četvrti sudija je Serdar Godžubujuk, a u VAR sobi sedi Rob Dipernik (svi iz Holandije).

- Dve selekcije su se sastajale 36 puta u istoriji, a statistika je pomalo i neočekivana. Nemačka ima 13 pobeda, Mađarska 11, a 12 mečeva završeno je bez pobednika.