Haland pokazao Orlovima kako treba s Dancima, a odbrana Norveške kako nipošto ne sme!

08.06.2024

22:27

0

Autor: G. F.

Uspela provera rivala Srbije u grupi na Evropskom prvenstvu

Copyright Profimedia

Fudbaleri Danske, rivali Srbije u grupi na Evropskom prvenstvu, savladali su Norvešku sa 3:1 (2:0).

Već nakon 12 minuta igre su izabranici Kaspera Hjulmanda imali prednost zahvaljujući pogotku Pjer Emerik Hojberga. Svega 9 minuta nakon toga je na semaforu stajalo 2:0 u korist domaćina jer je mrežu Norvežana zatresao i Janik Vestergor.

U drugom delu igre je Norveška preuzela inicijativu i stigla do izjednačujućeg pogotka preko Erlinga Halanda. Ipak, nakon reakcije VAR sobe, pogodak je poništen zbog ofsajda. Bila je bolja ekipa Stela Solbakena u drugom poluvremenu, a to su krunisali u 71. minutu. Martin Odegard je odličnim dodavanjem pronašao Halanda koji ovog puta nije bio u ofsajdu.

Gosti su do kraja utakmice mogli da stignu i do izjednačenja, ali je Danska u 91. minutu preko Jusufa Pulsena stigla do novog pogotka i tako stavila tačku na meč.