Kralj se vratio na tron! Real osvojio Ligu šampiona! (FOTO/VIDEO)

22:56

0

Legendarni Vembli bio domaćin finala elitnog takmičenja

Fudbaleri Reala sa peharom Lige šampiona - Copyright Profimedia

Nacionalna ordenja su raspodeljena, dva internacionalna takođe, a večeras je dodeljeno i ono najvažnije u klupskom fudbalu na Starom kontinentu. Na legendarnom Vembliju, u finalu Lige šampiona Real Madrid je savladao Borusiju iz Dortmunda i tako osvojio 15. titulu prvaka Evrope - 2:0.

Ono nepisano pravilo o fudbalu kao igri u kojoj na kraju uvek pobede Nemci, moglo bi da se modifikuje u to da je finale Lige šampiona utakmica u kojoj na kraju uvek pobedi Real, što pokazuje i podatak da je prvi sledeći klub sa najviše puta podignutim "ušatim peharom" Milan, koji je "tek" sedam puta bio prvak Evrope.

Pokazuje to i večerašnji meč na kultnom londonskom stadionu na kojem je "kraljevski klub" celo prvo poluvreme bio sateran u ćošak, a onda u drugom pokazao ko je gazda u evropskom klupskom fudbalu.

Imaće Borusija za čime da žali, pogotovo zbog izdanja u prvih 45 minuta igre u kojima je naterala Madriđane da grčevito brane svoju mrežu, koja je ostala netaknuta samo i isključivo zahvaljujući fenomenalnom Tibu Kurtoi.

Na kraju, ispalo je kao da su izabranici Karla Anćelotija pustili rivala da ispuca sav arsenal s kojim raspolaže, posle čega su dodali gas i u drugih 45 minuta postavili sve na svoje mesto, te golovima Karvahala u 74. i Vinisijusa 83. minutu upriličili nezaboravan odlazak u penziju nemačkom reprezentativcu Toniju Krosu.

KRAJ! Real Madrid je osvojio Ligu šampiona, pošto je u finalu savladao Borusiju Dortmund 2:0.

90. minut - Igraće se pet minuta nadoknade vremena!

87. minut - Poništen gol Borusije! Fulkrug je zatresao mrežu Reala, ali iz ofsajd pozicije.

85. minut - Prve promene u ekipi Reala na meču. Modrić menja Krosa, a Hoselu Belingema

83. minut - GOOOL! Vinisijus dovodi Real nadomak evrpskog trona.

82. minut - Kobel je ostavio Borusiju u finalu, sa dve vrhunske intervenicije u razmaku od 20-ak sekundi.

80. minut - Kobel je sjajno intervenisao posle šuta Krosa iz slobodnog udarca. Odmah potom dvosutrka promena u ekipi Borusije. Ale je zamenio Brandta, a Malen Džana.

78. minut - Velika prilika za Belingema, Šloterbek je sprečio siguran pogodak.

74. minut - GOOOOL! Vodi Real, strelac je Karvahal!

72. minut - Prva promena na meču. Rojs je zamenio Adejemija.

69. minut - Ozbiljno je kiksnuo Kobel, ali je imao sreće da Belingem nije imao dovoljno prostora da potreban manevar kako bi loptu smetio u mrežu.

66. minut - Preti i Real iz prekida.

63. minut - U jeku napada Reala sevnula je kontra Borusije, ali je Kurtoa još jednom čuvar Madriđana.

Navijači Borusije napravili su veliku bakljadu na početku drugog poluvremena.

57. minut - Još jednom je zapretio Karvahal i još jednom Kobel uspešno interveniše.

49. minut - Kros je odlično izveo slobodan udarac, ali je golman Borusije bio sjajan. Posle kornera zapretio je i Karvahal.

46. minut - Nastavljen je meč. Nije bilo promena u sastavima u odnosu na početak meča.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Real Madrid - Borusija Dortmund - 0:0!

45. minut - Igraće se još četiri minuta nadoknade vremena u prvom delu utakmice.

41. minut - Sabicer je sjajno šutirao sa preko 20 metara, Kurtoa još jednom čuva mrežu Reala. Nedugo potom i Sabicer dobija žuti karton zbog prigovora.

40. minut - Prvi žuti karton na meču i to zbog prigovora dobija Šloterbek.

35. minut - Malo je popustio pritisak Borusije, Real na drugoj strani nije ozbiljnije pripretio Nemcima.

28. minut - Povija se odbrana Reala. Adejemi je bio u opasnom prodoru, ali je Kurtoa pokazao klasu.

23. minut - STATIVA! Mnogo sreće za Real, ali usporeni snimak nagoveštava da je Filkrug bio u ofsajdu. Ponovo bi bilo posla za VAR da se zatresla mreža Reala.

21. minut - Najbolja šansa u dosadašnjem toku meča. Adejemi je sam izašao pred Kurtou, ali je otišao previše u stranu pošto je obišao golmana Reala, pa je Karvahal uspeo da otkloni opasnost.

14. minut - Da je Brandt dao gol, bilo bi posla za VAR sobu.

12. minut - Prvi je od fudbalera Reala zapretio Valverde, ali nije bio previše precizan.

6. minut - Prvi korner na meču izveli su fudbaleri Borusije, ali bez veće opasnosti za Kurtou.

PREKID! Posle samo 30-ak sekundi meč je prekinut, pošto je nekoliko navijača ušlo na teren.

1. minut - Počelo je finale Lige šampiona! Prvi su sa centra krenuli fudbaleri Borusije.

- Početak meča kuca na vrata, nekadašnji as Reala Geret Bejl dao je prilično smelu prognozu konačnog rezultata.

- A ovako je izgledao dolazak obe ekipe na kultni londonski stadion.

- Atmosfera na Vembliju već je impresivna, ove slike u galeriji to najbolje pokazuju.

- Jirgen Klop je u jednoj od loža Vemblija.

Profimedia

- OVO JE TIM BORUSIJE ZA FINALE LIGE ŠAMPIONA

- Dok se čeka početnih 11 Edina Terzića, na Tviter profilu Lige šampiona osvanula je fotka reke Borusijinih navijača koji hrle ka Vembliju.

REAL SA OVIH 11 IGRAČA KREĆE PO TRON

- Jirgen Klop trebalo bi da bude počasni gost Borusije večeras na Vembliju.

- Oblačno vreme u Londonu nije pokvarilo euforičnu atmosferu na ulicama nekoliko sati uoči najvažnije utakmice klupskog kontinentalnog fudbala.

- Evo prilike da se podsetimo i odlučujućeg momenata prošlosezonskog finala elitnog takmičenja i gola Rodriga za pobedu Sitija protiv Intera.

- Kao i pred svaki važniji meč, UEFA je za svoje pratioce na društvenim mrežama priredila malu igricu kako bi prekratili vreme do početka utakmice. Probajte da prognozirate rezultat finala Lige šampiona.

- Po završetku večerašnjeg finala navijači Real Madrida u narednim danima očekuju veliki poklon od Florentina Pereza. O detaljima oko ozvaničenja saradnje sa Kilijanom Mbapeom čitajte u zasebnom tekstu.

- Trener Borusije Dortmund Edin Terzić ističe da ga "nije briga što Real važi za favorita" protiv njegove ekipe. Opširnije pročitajte u posebnom tekstu.