Preokret Barselone, Sosijedad u padu forme

16.12.2020 | 22:52 >> 23:16

Katalonci slavili

Copyright Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Jedni su na pravom putu izlaska iz rezultatske krize, drugi su upali u lošu formu. Posle duela na „Nou Kampu“ osećanja u dva tima su potpuno suprotna.

Barselona je na svom terenu uspela da savlada Real Sosijedad, do sada najprijatnije iznenađenje Primere – 2:1 (2:1).

Gosti su poveli u 27. minutu preko Vilijana Hozea i nagovestili su izlazak iz krize. Međutim, Žordi Alba je u 31. izjedanačio, a Frenki De Jong u 43. doneo potpuni preokret.

U drugom delu je Barsa bila bolja na startu, Antoan Grizman je imao dve sjajne prilike, da bi u poslednjih 10 minuta prvo Naćo Monreal, a potom i Aleksander Isak bili blizu da donesu bod gostima. Koliko je domaći tim bio nervozan govori i to da je sudija Sančez morao da pokaže Ronaldu Kumanu žuti karotn zbog protesta sa klupe.