Zvezda uzela Kup, stigla četvrta dupla kruna zaredom! Odlično finale i slavlje boljih crveno-belih! (FOTO, VIDEO)

21.05.2024

22:46

0

Autor: G. F.

Crveno-belo finale Kupa Srbije na Lagatoru pripalo beogradskom timu

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su Kup Srbije pošto su u finalu bili bolji od Vojvodine sa 2:1. Ovo je četvrta dupla kruna crveno-belih u nizu.

Gledali smo odličanu fudbalsku predstavu, sa bezbroj prilika, poništenim golovima, a nažalost bilo je i nemilih scena. Ono što je kuriozitet je da je ovo prva dupla kruna trenera Vladana Milojevića.

Obezbeđena titula nekoliko kola pre kraja Superlige, pa osvajanje Kupa. Po dobro oprobanom receptu crveno-beli iz Beograda su i ovu sezonu završili sa dva osvojena trofeja. Videli smo dva priznata gola, tri poništena posle intervencije iz VAR sobe, sve u svemu odličnu, odličnu utakmicu.

Ono što nikome nije trebalo je ponašanje navijača- Previše baklji je završilo na terenu, a golmanu Vojvodine je čak ukazivana pomoć kada je u glavu pogođen sa tribina, najverovatnije rolnom papira. Neprijatno je bilo i kada je pomenuti Carević u želji da izboksuje loptu, pesnicom u glavu pogodio Spajića i ostavio ga nakratko bez svesti. Na svu sreću štoper Zvezde se brzo vratio na teren, a kasnije i postigao gol.

Iako sezona u Superligi nije zvanično završena, za Crvenu zvezdu već sada mogu da počnu pripreme za narednu i za ono što ih očekuje najpre u kvalifikacijama za Ligu šampiona, a onda i u domaćim okvirima.

KRAJ! Pobeda Crvene zvezde.

90(+9) - GOOOL! Vukanović za 2:1. Ima li vremena za kompletno čudo?

90 (+5) - Izašli su Hvang, Ivanić i Šerif, a ušli Knežević, Šljivić i Mimović.

90(+3) - Izgleda da ulazimo u miran finiš susreta.

- Igraće se još najmanje 9 minuta.

88. minut - Umesto Zukića u igri je Nikolić, a žuti karton je dobio Vukanović zbog prigovora.

82. minut - GOOOL! Šerif se upisuje u strelce. Ponovo se u VAR sobi gledao snimak nekoliko miuta. Opet je ofsajd!

78. minut - Nova promena u Vojvodini, umesto Lazarevića igra Kembel. Radulović snažno šutira, Glazer brani.

74. minut - Menja Milojević, na terenu su Katai i Kanga, na odmor idu Stamenić i Bukari.

72. minut - Nova šansa za Vojvodinu, ali isti scenario.

70. minut - Fudbaleri Vojvodine nastavljaju sa neverovatnim promašajima.

66. minut - GOOOL! Zvezda vodi 2:0, strelac je Spajić!

64. minut - Žuti karton za Koraća zbog faula nad Bukarijem. Andrija Radulović menja Vukana Savićevića.

62. minut - Bukari postiže gol, sudija ga poništava zbog ofsajda. Čeka se VAR soba. Ofsajd je!

58. minut - Pokušali su Savićević i Petrović sa distance, prvi u Glazera, drugi pored gola.

57. minut - Spajić je na nogama napustio teren i to je odlična vest.

54. minut - Strašno ružne slike, sudarr Carevića i Spajića, štoper Zvezde ostao nepomičan na terenu.

- Meč je nastavljen, Carević brani.

- Posle samo 50 sekundi novi prekid. Ubačene su rolne papire u kazneni prostor Vojvodine. Golman Carević je na travi, drži se za lice, pogodili su ga nečim navijači Crvene zvezde.

Utakmica je nastavljena.

Kraj prvog poluvremena!

45(+3) - Odličan šut Serija, centimetri su odlučili da ne bude izjednačenja.

- Igraće se još 5 minuta!

- NEMA GOLA, ofsajd je!

- Stiže i upozorenje da će utakmica biti prekinuta ukoliko bude nastavljeno sa ubacivanjem predmeta na teren.

- Ponovo prekid. Proverava se da li je bilo ofsajda!

40. minut - GOOOOL! Šerif! Sad već miriše na duplu krunu! Zbog načina na koji je proslavio gol, dobio je žuti karton.

37. minut - GOOOOL! Ivanić - 1:0 za Zvezdu. Očajna reakcija deffanzivaca Vojvodine i pogodak verovatno i najboljeg igrača u dosadašnjem delu susreta.

35. minut - Ivanović je promašio zicer, sa šest metara je šutirao pored gola!

34. minut - Prilia za Vojvodinu, ali su se napadači spetljali pred golom Zvezde.

29. minut - Prve čarke na terenu i žuti karton za Crnomarkovića.

25. minut - Ponovo prekid  jer je nešto uletelo na teren. Brzo je meč nastavljen.

24. minut - Dobar šut Hvanga sa distance, brani Carević.

20. minut - Oštar start Stamenića na Vukanoviću i zaslužen žuti karton.

13. minut - Sada i Bukari probija i šutira pored gola. Strašan tempo u finalu Kupa Srbije!

12. minut - Nova prilika za Zvezdu. Olajinka je prošao po strani, Stamenić nije krunisao akciju na željeni način. Šutirao je pored gola.

10. minut - Nova velika gužva pred golom Vojvodine, ali promene rezultata nema.

9. minut - Ivaniću se igra fudbala večeras. Ponovo je sjajno probio odbranu rivala, ali mu udarac nije bio dovoljno snažan i precizan.

7. minut - Prodor Ivanića, Stamenić je pustio loptu, a Bukari šutirao loše preko gola.

- Prekid zbog dima od baklji. Pauza je potrajala dva, tri minuta.

3. minut - Veika šansa za Vojovdinu. Seri je prošao po strani, pronašao samog Vukanović pred golom rivala, ali je on nešto lošije primio loptu i Glazer je odbranio!

Utakmica je počela!

Intonirana je himna Srbije.

Ovako je na stadionu pred sam početak susreta.

Lepa je atmosfera u Loznici, navijači Zvezde pozivaju na proslavu titule, a možda i duple krune.

Navijači Vojvodine uniformisani i raspoloženi stigli na tribine Lagatora.

Veliko nevreme je protunjalo Loznicom, nadamo se da je prošlo i da će uslovi za igru biti normalni.

Treneri su odredili igrače koji će početi utakmicu. Iznenađenje je svakako to što na terenu neće biti Gelora Kange.

Crvena zvezda: Glazer - Mijailović, Dragović, Spajić, Rodić - Stamenić, Hvang, Ivanić - Olajinka, Bukari, Šerif.

Vojvodina: Carević - Lazarević, Korać, Crnomarković, Đorđević - Petrović, Zukić, Savićević, Seri - Vukanović, Ivanović.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević naglasio je da je ekipa spremna za svaki mogući scenario:

- Igraju dobro, kompaktno, imaju svoje mehanizme. Vojvodina ne može nikad da se gleda kroz pojedince, uvek mora da se posmatra kao tim.

Šef struke Vojvodine Božidar Bandović zna da je uloga favorita namenjena šampionu Srbije:

- Ako budemo disciplinovani i strpljivi, imaćemo šanse da osvojimo trofej što je veoma značajno. Naš rival je takođe veliki klub, koji je osvojio toliko titula i duplih kruna i samim tim jeste favorit, ali mi ćemo se spremiti i daćemo sve od sebe, kao i do sada.

Obratićemo pažnju na ekipu, a određeni igrač se uvek istakne. Pred nama je finale kupa, bićemo pripremljeni za sve situacije, pa i jedanaesterce

- Prema odluci Fudbalskog saveza Srbije Milan Ilić biće prvi arbitar. Pomagaće mu Aleksandar Marjanović i Marko Đuričić, dok je za četvrtog sudiju određen Marko Ivković. Delegat će biti Radenko Stevović, posmatrač Dragan Radulović, a u VAR sobi sedeće Lazar Lukić i Pavle Tomić.