Mitrogol i SMS doneli Al Hilalu titulu! Srbi spakovali tri od četiri gola za "overu" trofeja (VIDEO)

11.05.2024

19:19

0

Autor: P.K.

Fenomenalan nastup dvojice "orlova" u pobedničkom meču

Aleksandar Mitrović - Copyright Profimedia

Al Hilal je osigurao titulu prvaka Saudijske Arabije nakon ubedljive pobede nad Al Hazemom rezultatom 4:1, čime su razrešene sve neizvesnosti oko šampiona. U centru pažnje bili su srpski igrači Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković-Savić, koji su bili ključni u osvajanju titule.

Mitrogol je postigao dva gola, a SMS je imao asistenciju i gol.

Već u 15. minutu, Al Hilal je dobio priliku da povede preko penala, koji je sigurno realizovao Mitrović:

Iako je Selemani u 34. minutu uspeo da izjednači za Al Hazem, prednost nije dugo trajala.

Faiz je nesrećnim autogolom u 39. minutu vratio vođstvo Al Hilalu, a potom je SMS maestralnom asistencijom omogućio Mitroviću da ponovo zatrese mrežu neposredno pre kraja prvog dela igre.

Sergej je svoju dominaciju krunisao golom pre odlaska na odmor i postavio konačni rezultat prvog poluvremena na 4:1.

U drugom delu meča, Al Hilal je čvrsto držao prednost i odoleo svim pokušajima Al Hazema, što je omogućilo početak proslave titule.

Sa tri kola do kraja lige, Al Hilal je na čelu tabele sa 89 bodova, 12 bodova ispred najbližeg pratioca Al Nasra, dok se Al Hazem nalazi na samom dnu tabele.