Partizan jedva izvukao remi protiv Napretka! Gubio 3:1 do samog finiša (VIDEO)

17:56

0

Crno-belima sada vise kvalifikacije za Ligu šampiona, očajna partija

Detalj sa meča u Kruševcu - Copyright MN Press

Kakva ludnica u Kruševcu! Partizanu je pobeda bila neophodna u borbi za kvalifikacije za Ligu šampiona. Počeo je dobro, poveo je posle sedam minuta, ali je Napredak kasnije za samo sedam minuta preokrenuo.

Napredak je u drugom poluvremenu stigao do 3:1, samo da bi Partizan u finišu meča stigao do 3:3.

Crno-beli sada imaju samo dva boda više od TSC-a na drugom mestu.

Videli smo šest golova, ali je vrlo, vrlo lako moglo da ih bude još jedno tri-četiri-pet. Partizan se ispromašivao kao retko kad, Napredak je imao još bar dve dobre šanse i na kraju 3:3.

Iako Partizanu bod skoro ništa ne znači, verovatno će igračima prijati činjenica što su uspeli da se vrate i što su u 80. minutu gubili 3:1. Sa druge strane, Napredak bi pre meča sigurno potpisao bod, ali kad ovako ispusti pobedu…

Ono što je jasno jeste da šok terapija u Partizanu nije uspela. Ovo je šesti uzastopni meč crno-belih bez pobeda, od čega je bilo pet poraza.

Napredak je svoj cilj ispunio plasmanom u plej-of, ali ovde moraju da se pomenu neke stvari i da se Kruševljanima oda počast.

Prvo, čim je tim ušao u plej-of, trojica igrača su napustila klub, a trener Ivan Stefanović je govorio da će na Partizan ići bez devetorice igrača. Kad smo već kod njega, ovo mu je četvrti duel sa crno-belima i nijednom nije poražen.

Što se tiče utakmice, imate naše hajlajtse, imate Blog uživo, ali ne treba preskočiti komentar ni rada čelnih ljudi Partizana. Ovo što rade sa nekad velikim klubom je više od sramote. Sramota je bilo kada su oterali sve, proglasili da su izašli iz sportskog društva i kada im je isključena struja na stadionu. Posle trošenja još legendi kluba, serije skandala i pete sezone bez ijednog trofeja, sedme bez titule, bilo kakva nada da će osvojiti neki trofej u bliskoj budućnosti više ne postoji.

Da imaju obraza, pokupili bi se još pre minimum dve sezone. Partizan je u situaciji da tri kola pre kraja ima samo dva boda više od TSC-a u borbi za kvalifikacije za Ligu šampiona. Ali, nisu tu samo dva boda u pitanju, već i to što tim nema igru, nema samopouzdanja, nema vere u sebe, čvrstinu. Svaka čast Napretku, ali nije baš uobičajena situacija da bilo koji tim u Superligi tek tako rutinski "okrene" Partizan kako su to Kruševljani danas uradili za samo sedam minuta.

A to je sada normalno kada je ovaj Partizan u pitanju.

Na kraju, samo treba pitati: Šta treba da se desi da uprava ode? Bilo bi lepo kada bi neko od njih, tačnije jedan čovek - Miloš Vazura - javno rekao u kakvoj to situaciji treba da bude Partizan da bi on otišao?

Kraj meča: Napredak - Partizan 3:3

92. minut: Baždar je imao šansu u nadkonadi vremena:

89. minut: Još jedan od brojnih napada Partizana, Zahid je šutnuo kroz šumu odbrambenih igrača, lopa je nekako prošla po lošem terenu i to je 3:3!

Iz drugog ugla:

80. minut: Janković postiže prvi gol u dresu Partizana! Evo nade za crno-bele! 3:2

76. minut: Mogao je ovo da bude četvrti gol za Napredak!

73. minut: Zahid je promašio još jednu šansu:

61. minut: Goh je imao šansu, ali lopta prosto neće u gol Napretka!

Pogledajte ponovo:

56. minut: Pogodio je stativu Severina!

52. minut: Mogao je Partizan odmah da izjednači, ali je prvo golman Savić odbranio udarac Severine, a onda je Kalulu odbitak poslao tik pored gola.

Pogledajte iz drugog ugla:

51. minut: Majdevac ponovo! Fenomenalan preokret Napretka i potpuna katastrofa Partizana.

49. minut: Zahid je imao situaciju:

47. minut: Kakva šansa Filipovića! Sa gol-linije su igrači Napretka sklonili ovu loptu!

46. minut: Počinje drugo poluvreme, nema izmena.

Kraj prvog poluvremena: Napredak - Partizan 2:1

44. minut: Pa Kalulu:

42. minut: Natho opet ima šansu:

41. minut: Novi opasan šut za Napredak:

39. minut: Morao je ovo Partizan bolje da reši:

38. minut: Opet šansa za Napredak:

35. minut: Poprilično je opao tempo u Kruševcu, što je razumljivo za domaćina, ali ne i za Partizan. Napredak je svesno oborio tempo, crno-beli ništa ne pokazuju sada, potpuno je nejasno zašto ne igraju kao što su igrali na početku meča.

26. minut: Kakav preokret! Bastajić pogađa sa ivice šesnaesterca! Napredak je dao dva gola za sedam minuta, užasno je delovala odbrana.

19. minut: Stigla je kazna za promašaje! Majdevac sada nije promašio, Tomić je centrirao, a igrač Napretka je glavom poslao loptu u malu mrežu. Jako lepo. 1:1.

15. minut: Ni Stojković ne koristi situaciju!

14. minut: Sad je Severina imao šansu! Ređaju se prilike Partizana!

13. minut: Odmah potom Partizan je imao izglednu situaciju, ali je Severina oklevao, a Nikolić slabo reagovao:

11. minut: Majdevac je imao sjajnu priliku! Partizan je imao mnogo, mnogo sreće, svi su ovo videli u golu.

7. minut: Filipović glavom posle prekida donosi Partizanu vođstvo! Ovo je druga šansa crno-belih na meču.

3. minut: Nemanja Nikolić je imao sjajnu šansu, ali je šutirao pored gola! Ovo je moralo da bude 0:1...

1. minut: Partizan prvi napada danas.

- Pre meča održan je minut ćutanja za preminulog Dončića, nekadašnjeg igrača Napretka.

- Meč uskoro počinje. Partizan juri pobedu i zbog Lige šampiona, ali i zbog prestiža, jer decenijama nije bio u seriji od pet vezanih poraza.

15.00 - Poznati su i starteri.

Napredak: Savić, Tomić, Stevanović, Mihajlović, Marinković, Jović, Krstić, Marjanović, Bastajić, Stanojlović, Majdevac.

Partizan: Jovanović, Stojković, Kovačević, Filipović, Antić, Ovusu, Natho, Severina, Zahid, Kalulu, Nikolić.

Printscreen/Superliga

14.34 - Evo i izjava šefova stručnih štabova.

- Partizan je spletom okolnosti ugrozio drugo mesto i sigurno dolazi silno motivisan. Mi nemamo opterećenje rezultatom, samo želju da se predstavimo u što boljem svetlu. Partizan igra dobro, o njihovom kvalitetu je izlišno i trošiti reči, ali je u rezultatskoj krizi i imamo pravo da se nadamo. Igrom slučaja ja sam tri puta vodio ekipu protiv Partizana i nijednom nisam izgubio.

To priželjkujem i sada, ali videćemo šta će biti, s obzirom da izlazimo sa značajno podmlađenim timom, sa tek trojicom ili četvoricom onih koji su obezbedili plasman u plej-of, ali nadam se da će mlade snage nagovestiti da treba ozbiljno da računamo na njih - kazao je strateg domaćina Ivan Stefanović.