Mesi nije čovek, on je čudovište! Pet asistencija i gol za jedno poluvreme! (VIDEO)

Lionel Mesi, Leo Mesi, Mesi...

Samo to može da se čuje ili pročita u najnovijim vestima iz sveta američke MLS lige.

Argentinac je servirao magiju, ispisao istoriju ovog takmičenja i svima pokazao da i te kako još ima šta da ponudi na terenu.

Inter iz Majamija, za koji igra Mesi, ugostio je Njujork Red Bul, i može se reći  da su se gosti baš gostili celo poluvreme (0:1). A onda je posle pauze sve otišlo na drugu stranu. Mesi je upisao 5 asistencija i postigao gol za pobedu od 6:2!

Mesi je, sasvim logično, prvi fudbaler u istoriji MLS lige koji je 5 puta asistirao saigračima za samo jedno poluvreme, a istovremeno je i jedini dosad koji je postizao golove na 6 utakmica zaredom.

Da nije bilo ovog spektakularnog učinka Mesija mnogo više bi se pričalo o Matijasu Rohasu, strelcu 2 gola i Luisu Suarezu koji se 3 puta upisao u strelce i to za svega 12 minuta.

Da budemo fer pomenućemo i Dantea Vanzeira i Emila Forsberga koji su bili strelci za goste. Ali tek o njima niko ne priča...

Samo o Mesiju. Sasvim zasluženo. Čak je i MLS liga "skinula kapu" pred čarobnjakom iz Argentine:

- Mesi nije čovek, najveći je svih vremena. Rekordi postoje da bi ih Mesi oborio - saopštila je MLS liga.