Real posle penala skinuo Siti sa trona! Engleska bez ijednog tima u polufinalu, i sve to u FULL HD! (FOTO/VIDEO)

17.04.2024

23:47

0

"Vize" za polufinale ranije su obezbedili Pari Sen Žermen, Borusija Dortmund i Bajern

Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Već su bila poznata dva tima koja će igrati u polufinalu Lige šampiona, a to su Pari Sen Žermen i Borusija Dortmund. Onda im se pridružio i Bajern koji je u revanšu četvrtfinala elitnog UEFA takmičenja sa 1:0 pobedio Arsenal.

I kao poslednji polufinalista se plasirao Real koji je posle penal serije izbacio sada već bivšeg prvaka Evrope, Mančester siti. Tako da Englezi nemaju više ptredstavnika među četiri najbolja tima.

Posle 90 minuta bilo je 1:1, usledili su produžeci na "Etihadu" bez golova, a onda i penali. Junak je bio Antonio Ridiger koji je dao odlučujući penal, za prolaz dalje. Ali se istakao i Andrej Lunjin odbranama, na golu Reala.

Vodeći gol na meču u Mančesteru dao je Rodrigo u 12. minutu. Usledila je inicijativa domaćina koja se isplatila u 76, minutu, kada je strelac bio Kevin de Brujne. I to je bio konačan rezultat prvih 90 minuta.

U produžecima nije bilo golova, mada je Ridiger propustio veoma izglednu priliku u nadoknadi prvog produžetka. Onda je usledio penal obračun.

U prvoj seriji golman Sitija Ederson brani udarac Luke Modrića, ali zatim čuvar mreže Reala Lunjin brani veoma loše udarce Bernarda Silve i Matea Kovačića. Svi ostali igrači madridskog kluba postigli su golove sa bele tačke i doneli Realu plasman u polufinale.

Dakle, parovi su PSŽ - Borusija, odnosno Real - Bajern. Prve utakmice polufinala igraće se 30. aprila i 1. maja, a revanši 7. i 8. maja.

U tekstualnom prenosu na našem portalu mogli ste da pratite šta se dešava i u meču Mančester sitija i Reala, uz snimke najvažnijih detalja u FULL HD formatu.

Blog uživo:

Penal serija

3:4 - Ridiger pogađa penal za polufinale!

3:3 - Eederson pogađa ugao, uspešniji od kolege Lunjina,

2:3 - Naćo izvodi. Opet Ederson u pogrešnu stranu.

2:2 - Foden siguran, Lunjin ne pogađa stranu.

1:2 - Vaskez u jednu, Ederson u drugu. Sada Real vodi.

1:1 - Lunjin brani Kovačiću. Bacio se na pravu stranu.

1:1 - Belingem siguran. Ederson ne pogađa stranu.

1:0 - Kako loše. Silva posred gola, Lunjin ostaje u mestu i lako brani.

1:0 - Modrić neuspešan, Ederson brani.

1:0 - Prvi šutira Siti, tačnije Alvarez. Siguran je, Lunjin ne pogađa stranu.

Kraj i drugog produžetka. Slede penali

Jedan minut sudijske nadoknade.

120. minut - Lunjin brani Alvarezu.

112. minut - Akanđi i De Brujne idu na klupu, ulaze Kovačić i Stouns.

110. minut - Umesto povređenog Karvahala ulazi Militao.

Kraj prvog produžetka

105. minut+2 - Izgledna prilika za Ridigera posle cenataršuta Dijaza. Ali nema gola u mreži Sitija. Iako je šut bio sa nekoliko metara.

99. minut - Foden ne zahvata loptu kako treba, a bio je u izglednoj prilici.

97. minut - Real se i dalje brani, Siti nastavlja sa napadima.

22.58 - Počinju produžeci.

U Mančesteru gledamo produžetke. Ko zna, možda i penal seriju. Ujedno ćemo znati i da li će Siti ostati u igri za odbranu trona.

Gotovo u Minhenu. Bajern posle večerašnjih 1:0 ide dalje. U Bundesligi ostali bez titule, a u Ligi šampiona imaju šanse.

Pogledajte hajlajtse.

90. minut - U Mančesteru četiri minuta nadoknade.

87. minut - Musijala ne koristi šansu.

78. minut - De Brujne sa 18 metara, ali Lunjin vrhovima prstiju kači loptu. Ali nema kornera.

76. minut - GOL! Siti dolazi do 1:1. De Brujne je strelac. Isplatila se inicijativa domaćina. Doku oštro, Ridiger kratko odbija, ali jer na pravom mestu Belgijanac.

Pogledajte i ponovljeni snimak.

72. minut - Gvardiola menja. Doku umesto Griliša. Ovo je prva izmena u ovom duelu.

U ovom trenutku, Real i Bajern idu dalje, a engleski timovi se opraštaju od Lige šampiona. Ali, ima još mnogo da se igra.

63. minut - GOL! Bajern vodi sa 1:0, strelac je Kimih.

Pogledajte kako je glavom sa nekoliko metara posle cenatršuta sa desne strane loptu zakucao u gol gostiju iz Londona. Asistencija se piše Gereiro.

Evo i ripleja.

58. minut - Zamalo autogol Gabrijela. Ipak lopta odlazi pored gola.

51. minut - Kapiten Reala Naćo umalo da ubaci loptu u svoju mrežu. Ali se nekako izvukao iako je iza sebe imao Halanda.

47. minut - U istom minutu u obe utakmice po jedna prilika, Griliša i Gorecke.

Počinje drugo poluvreme

Pogledajte i fotografije iz Mančestera.

Pogledajte još slika iz Minhena.

Kraj prvih poluvremena.

U ovom trenutku Real ide dalje, dok je u Minhenu i dalje egal.

45. minut+1 - Foden sa ivice kaznenog, ali preko gola Lunjina.

36. minut - Posle dodavanja Halanda, Griliš pogađa samo spoljni deo mreže.

33. minut - De Brujne pokušava, ali preko prečke.

31. minut - Dobri potezi Nojera u samo nekoliko minuta. Prvo kupi loptu ispred Haverca, a onda brani Martineliju.

27. minut - Šutira De Brujne, ali odlično brani Lunjin.

24. minut - Musijala, snažno sa 25 metara, ali ipak pravo u Raju.

23. minut - Pogledajte i veliku šansu Mazrauija. Ipak nema promene rezultata u Minhenu.

21. minut - Slalom Martinelija, ali ipak ne uspeva da uputi udarac iz kaznenog prostora.

19. minut - Haland glavom pogađa prečku, a onda ni Silva ne uspeva da ubaci loptu u mrežu. Gvardiola se hvata za glavu. Blizu je njegov tim postizanju gola, ali lopta ne prelazi liniju.

14. minut - Na drugoj strani uzvraća Bernardo Silva.

12. minut - GOL! Real vodi sa 1:0, Rodrigo je strelac. Posle odbitka, bio je na pravom mestu i savladao Edersona.

Pogledajte gol i iz više uglova. U ovom trenutku, Real ide dalje, ali ima još mnogo da se igra.

10. minut - Kamavinga gađa donji ugao gola Sitija, ali Ederson brani.

4. minut - Pogledajte šansu Harija Kejna, napadača Bajerna.

21.02 - Počinje.

20.59 - Intonira se himna Lige šampiona.

20.51 - Pogledajte i nekoliko slika sa zagrevanja u Mančesteru.

20.37 - Podsetimo, titulu brane "građani" Pepa Gvardiole, a "ušati pehar" je na stadionu u Mančesteru.

AP Photo/Dave Thompson

20.25 - Pogledajte i atmosferu uoči meča na "Etihadu" koji će početi u 21 čas. Kao i onaj u Minhenu.

19.58 - Dakle startne postave na "Etihadu" u Mančesteru izgledaju ovako:

Mančester siti: Ederson, Voker, Akanđi, Dijas, Gvardiol, Rodri, Silva, Foden, De Brujne, Griliš, Haland.

Real Madrid: Lunjin, Karvahal, Naćo, Ridiger, Mendi, Valverde, Kros, Kamavinga, Belingem, Rodrigo, Vinisijus.

A na "Alijanc areni" u Minhenu ovako:

Bajern: Nojer, Kimih, De Liht, Dajer, Mazraui, Lajmer, Gorecka, Sane, Musijala, Gereiro, Kejn.

Arsenal: Raja, Vajt, Saliba, Gabrijel, Tomijasu, Žoržinjo, Rajs, Odegor, Saka, Haverc, Martineli.

19.52 - Ko će biti u prvih 11 objavio je i Bajern.

Kao i Arsenal.

19.44 - Poznata je startna postava Mančester sitija.

Kao i Reala.

19.30 - U prvim mečevima bilo je nerešeno. U Londonu je bilo 2:2, a u Madridu 3:3. Uspešniji iz dva okršaja će se u direktnom duelu boriti za plasman u finale.