Mitar je gol mašina! Overio pobedu nad još jednim velikim ljubimcem Grobara, pogledajte i kako! (VIDEO)

29.12.2023

18:11

0

Meč je završen rezultatom 2:0

Copyright Printscreen/X/Roshn Saudi League

Aleksandar Mitrović će dugo pamtiti današnji dan. Prvo je zvanično proglašen za najboljeg srpskog fudbalera u godišnjem izboru, a onda je bio i strelac.

U duelu 19. kola prvenstva Saudijske Arabije Al Hilal je gostovao Al Fejhi i pobedio sa 2:0. Strelac gola za "overu" pobede bio je upravo srpski golgeter i to u 12. minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena. Bio je strelac sa bele tačke.

Pogledajte i gol za pobedu.

Ovo mu je bila deseta uzastopna utakmica u nacionalnom šampionatu u kojoj je strelac.

Uoči početka meča, Mitroviću su navijači čestitali na laskavom priznanju, pa je jasno da je njihov ljubimac.

Pre Mitrovića, u 86. minutu je pogodio Ali Al Bulajhi.

Inače, ovo je bio duel sa ekipom u kojoj nastupa i Vladimir Stojković, koji je takođe veliki ljubimac navijača Partizana. Nekadašnji reprezentativni golman je branio samo u prvih 45 minuta, a za Al Hilal je sve vreme igrao Sergej Milinković-Savić.

Sada je Al Hilal dodatno pobegao Al Nasru za koji igra Kristijano Ronaldo i ima deset bodova više. Mada Al Nasr ima meč manje.